Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor Paylaşıldı: Yabancı Yatırımcı Hangi Hisselerin Peşinde?

Oyak Yatırım tarafından paylaşılan haftalık rapor, geçen hafta yabancı yatırımın en çok aldığı ve sattığı hisseleri ortaya koydu.
Rapor Paylaşıldı: Yabancı Yatırımcı Hangi Hisselerin Peşinde?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Milyonlarca yatırımcı borsada kazancını artırmak adına piyasayı takip ediyor ve yapılan araştırmalar önemli verileri ortaya koyuyor. Borsa yatırımcılarının en çok takip ettiği başlıca metrikler arasında yabancı yatırımcıların davranışları olmakta.

Oyak Yatırım tarafından yabancı yatırımcıların ne yaptığını ortaya koyan yeni bir rapor paylaşıldı. Kurum 1 Aralık 2023 tarihli kapanışa göre güncel yabancı payları ve hisse performanslarına ilişkin verileri derledi.

Buna göre haftalık bazda yabancı payı en çok artış gösteren hisse senetleri 1,9 puan artış ile AKCNS, 1,8 puan artış ile INDES ve 1,61 puan artış ile YKBNK oldu. Bu hisse senetlerini 1,42 artış ile THYAO ve 1,37 puan artış ile AKBNK takip etti.

Haftalık bazda yabancı payının en çok azaldığı hisse senetleri ise 1,68 puan ile TTRAK, 0,86 puan ile AGESA ve 0,76 puan ile DOAS oldu. Bu hisseleri 0,57 puan ile MGROS ve 0,47 puan ile KRVGD izledi.

Raporda haftalık bazda en çok artış ve azalış gösteren hisselere de yer verildi. Buna göre borsada haftalık bazda hisse performansı olarak yüzde 11,22 ile YKNK öne çıktı. AKBNK yüzde 9,42, GARAN yüzde 9,26 ve TTKOM yüzde 6,66 ve KOZAL yüzde 4,84’lik hisse performansları ile öne çıktı.

GCM Yatırım Banner

1 Aralık tarihli kapanışa göre haftalık bazda hisse performansı en çok düşen hisseler yüzde 10,38 ile AKGRT, yüzde 9,75 ile TURSG ve yüzde 8,92 ile KLKIM oldu Bu hisse senetlerini yüzde 8,64 düşüş ile INDES ve yüzde 6,96 kayıp ile AKCNS takip etti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.