Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor Geldi! Ticaret Satış Hacmi Yükseliş Seyrini Sürdürdü

TÜİK'in açıkladığı rapora göre Ticaret Satış Hacim Endeksi yılın dördüncü ayında da yıllık bazda artış seyrini sürdürdü. Detaylar haberde...
Rapor Geldi! Ticaret Satış Hacmi Yükseliş Seyrini Sürdürdü
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Nisan ayına yönelik Ticaret Satış Hacim Endeksi verisini açıkladı. Mart ayında ticaret satış hacmi yıllık bazda yüzde 10,05, aylık bazda yüzde 3 artmıştı. Yılın dördüncü ayında da yıllık bazda artış devam etti.

TÜİK tarafından paylaşılan rapora göre ticaret satış hacmi Nisan’da yıllık bazda yüzde 2,5 artarken, aylık bazda yüzde 4,6 azaldı.

Ticaret Satış Hacmi Yıllık Değişim Oranı
Kaynak: TÜİK

Perakende satış hacmi yıllık yüzde 10,2 artarken, aylık yüzde 1,8 azaldı. Raporun detayları incelendiğinde motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 19 azaldı

Toptan ticaret satış hacmi yüzde 4,5 arttı.

Aylık bazda incelendiğinde motorlu kara taşıtlarının ve motosikletlerin toptan ve perakende ticareti ile onarımı için satış hacmi yüzde 4,7 azaldı. Toptan ticaret satış hacmi yüzde 5,7 düştü.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.