Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor Geldi: PGSUS Bölünme Sonrası Uçuş Zamanına Hazırlanıyor

Dün paylaştığı Mayıs ayı trafik istatistiklerinde artı yazan Pegasus bugün şahlanma gösterdi. Hisseler için hedefler yukarı! İşte detaylar;
Rapor Geldi: PGSUS Bölünme Sonrası Uçuş Zamanına Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ

Dün Mayıs 2024 döneminin trafik verilerini paylaşan Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş., geçen ay misafir sayısını yıllık bazda yüzde 21, doluluk oranını ise yüzde 5,5 puan artırdığını duyurduktan sonra gözler borsa tarafına çevrildi.

Havayolu şirketinin olumlu trafik verileri PGSUS kodlu hisselere de yansıdı. Dün düşüşte olan hisseler bugünkü açılışı 200 lira seviyesinden yaptıktan sonra 209 lira seviyesine kadar sıçrayış gösterdi. Yazım anında yüzde 4’e giden artışıyla 205,7 liradan işlem gördü.

PGSUS Hisse 11.06.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

PGSUS kodlu hisseler için Global Menkul Değerler A.Ş.’den “uçuş zamanı” başlığıyla değerlendirme notu geldi. Aracı kurumun notunda, hisselerde hedef fiyatın prim potansiyeli dikkat çekici bulundu.

PGSUS için yüzde 55 oranında getiri potansiyeli gören Global Menkul Değerler’in hisseler için hedef fiyatı 307,30 TL olurken, tavsiyesi “al” yönünde kayda geçti.

Global Menkul Değerler’in raporunda, Pegasus’un düşük maliyetli havayolu şirketi olmasına atıf yapılarak şu ifadelere yer verildi:

GCM Yatırım Banner

“Özellikle zorlu şartlarda daha hızlı toparlanma gücü sağlarken büyüme potansiyeli açısından da şirketi öne çıkartıyor. Pandemi sonrası benzerlerine görece kapasite artışında fark yaratan şirketin filo yenileme programı ile cazip bir yatırım temasına sahip olduğunu düşünüyoruz.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.