Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rapor Çıktı: 2024’te Bu 13 Meme Coin Çok Konuşulacak!

Yeni yılın en çok getiri sağlayan kripto para birimlerinin başında meme coinler geliyor. Uzmanlar, 2024'te izlenecek en iyi Solana meme coinleri sıraladı. Detaylar;
Rapor Çıktı: 2024’te Bu 13 Meme Coin Çok Konuşulacak!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılın gelmesiyle birlikte şaha kalkan kripto para piyasında Bitcoin (BTC) gibi kendinden en çok söz ettiren kripto varlık gruplarının başında hiç kuşku yok ki meme coinler geliyor. Son dönemde özellikle Solana tabanlı çok sayıdaki meme coin yükseliş hareketleri ile göz dolduruyor.

Birçok Solana tabanlı token, büyük işlem hacimleri ve önemli kazançlar elde etmeye devam ediyor. Yeni bir altcoin ve memecoin kategorisi olan Solana meme coinleri, geleneksel meme coinlere benzer özellikler sergiliyor.

Öte yandan, popülerlik ve ilgi çoğaldıkça Solana’da piyasa sürülen bu coinlerin sayısı giderek artış gösteriyor.

Uzmanlar: Bu Solana Meme Coinler Takip Edilmeli!

İşte piyasa uzmanlarına göre 2024 yılında izlenmesi gereken en iyi 13 Solana meme coin;

Dogwifhat (WIF): Yaklaşık 2,60 milyar dolarlık piyasa değeriyle Solana’da lider konumda olan köpek temalı meme parası, 998,90 milyon WIF’lik bir dolaşım arzına sahiptir. Kripto varlık, kısa süre önce paylaşılan izlenmesi gereken hedefi yüksek en iyi 5 meme coin listesinde de yer almıştı.

GCM Yatırım Banner

Bonk (BONK): Kısa sürede inanılmaz yükseliş yakalayan Solana meme coinlerinden biri olan Bonk’un piyasa değeri 1,55 milyar dolar civarında seyrediyor. Meme coin, bir süredir en yüksek piyasa değerine sahip ilk 100 coin arasında boy gösteriyor.

Book Of Meme (BOME): Solana blok zincirine dayanan Pepe the Frog temalı bir meme coin, nispeten sessiz bir çıkış yaptı, ancak 2024’ün ilk çeyreğinde yükselişe geçti. Altcoin, özellikle geçen haftaki düşüş pazarının yükselen nadir kripto varlıkları arasındaydı.

BOME Fiyat Grafiği Yeşil Görünüm Veriyor
Kaynak: CoinMarketCap

Slerf (SLERF): Yaratıcısının yanlışlıkla 10 milyon dolar değerinde token yakmasının ardından tartışmaların ortasında piyasaya sürülen token, birkaç gün içinde toparlanarak 19 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,30 dolara ulaştı.

Wen (WEN): Kedi logosuna sahip bir meme parası olan Wen, yaklaşık 210 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahiptir. Wen’in 727.716.951.329 WEN’lik bir dolaşım arzı ve 1 trilyonluk bir maksimum arzı vardır. WEN tokenı, popüler web3 “Wen” meminden ilham almaktadır. Amacı, topluluğu birleştirmek ve web3’te inovasyonu teşvik etmek için merkezi olmayan bir yönetişim yöntemi sunmaktır.

Popcat (POPCAT): 172,76 milyon dolar piyasa değerine sahip olan meme coinin dolaşımdaki arzı 979,98 milyon POPCAT olup, maksimum arzı 100 milyondur.

Jeo Boden (BODEN): Piyasa değeri 120,5 milyon dolar ve dolaşımdaki arzı 690,33 milyon olan tokenın fiyatı son yedi günde yüzde 151’den fazla artarak diğer memecoinlerden daha iyi performans gösterdi.

Peng (PENG): 57,40 milyon dolar piyasa değerine, 100 milyon PENG dolaşım arzına ve 15,35 milyon dolar işlem hacmine sahip bir Solana meme coinidir.

Duko (DUKO): Piyasa değeri 47,55 milyon dolar ve dolaşımdaki arzı 9.663.955.990 DUKO’dur. Spekülatif bir varlık olarak işlev görmesinin yanı sıra, toplam arzın yüzde 3’ünün hayır kurumlarına tahsis edilmesiyle ikkat çekiyor. Proje, 25 Mart 2024 itibarıyla every.org’da doğrulanabilen bağışlarla hayvan bakım merkezlerine 24,02 SOL katkıda bulunmuştur.

DogWifCat (DWIFC): Dolaşımdaki arzı 999,99 milyon DWIFC olan Solana meme coin, işlem gördüğü ilk gün birkaç saat içinde yaklaşık yüzde 15.000 artışla 30 milyon dolar piyasa değeri zirvesine ulaştı.

PONKE Fiyatı Yükselişe İşaret Ediyor
Kaynak: CoinMarketCap

Ponke (PONKE): Piyasa değeri 29,06 milyon dolar, dolaşımdaki arzı 555.548.158 PONKE ve işlem hacmi 4,64 milyon dolardır. Kripto topluluğunun çoğu tarafından “Solana’nın Pepe’si” olarak kabul edilen PONKE, öfke sorunları olan kumarbaz olan bir maymun maskotu tarafından temsil edilmektedir. Token, Aralık 2023’ün sonlarına doğru piyasaya sürüldü ve Solana’nın meme coin çılgınlığından en çok yararlananlardan biri oldu.

Bozo (BOZO): Bozo Collective tarafından kurulmuş bir Solana meme coinidir. Piyasa değeri 4,28 milyon dolar ve dolaşımdaki arzı 72,82 trilyon BOZO’dur. Tokenın işlem ücreti yoktur, deflasyonist bir ekosistem üzerine inşa edilmiştir ve popüler bir NFT projesi içermektedir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.