Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Raphael Bostic: FED’in Acelesi Yok

FED/Bostic, politika faizinin tekrar artırılması için acil bir durumun olmadığını ancak faiz indirimine gitmenin uzun zaman alacağını söyledi. İşte detaylar;
Raphael Bostic: FED’in Acelesi Yok
HABER GİRİŞ

Atlanta’nın Amerika Merkez Bankası (FED) Başkanı Raphael Bostic, Metro Atlanta Odası etkinliğinde bankanın para politikasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bostic, FED’in faiz indirimine gitmesinin uzun zaman alacağını vurguladı.

Enflasyonun yüzde 2’lik hedefe kısa sürede inmeyeceğini dile getiren Bostic, bu sebeple sabırlı olunması gerektiğini kaydetti.

“Arttırma konusunda acelem yok, indirim için de acelem yok.” diyerek, FED’in uzun süre yüksek stratejisi taahhüdü ile daha fazla faiz artırımı konusunda ihtiyatı birleştirmeye çalıştığını belirtti.

Politika Faizi Ekonomiyi Yavaşlatmaya Başladı

Bostic, “Daha fazla bir şey yapmamız için acil bir durum olduğunu düşünmüyorum… Tutmamızı istiyorum. Bunun uzun bir süre için yapılması uygun olan şey olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Mevcut politika faizinin ekonomiyi yavaşlatmaya başlattığına işaret ederek, ne kadar hızlı yavaşlayacağının görülmesi gerektiğini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

FED’in halihazırda uyguladığı para politikasına uyum sağlamak için ekonomiye daha fazla zaman tanınmasını gerektiğini savundu. Bunu sağlayacak herhangi bir politika değişikliğine karşı ise sabırlı bir yaklaşım çağrısında bulundu.

Enflasyonda yavaşlama olduğuna işaret ederek, “Bırakın dünya hareket etsin ve sabırlı olalım. Enflasyonun yarın yüzde 2 olması gerekmiyor.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.