Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ramazan Bayramı için Trenlere Binlerce Kişilik Kapasite Artışı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ramazan Bayramı'nda trenlerde ek sefer düzenlemeleri duyurdu. Biletler yarın itibarıyla satıştayken diğer detaylar aşağıda;
Ramazan Bayramı için Trenlere Binlerce Kişilik Kapasite Artışı!
HABER GİRİŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’ndan Ramazan Bayramı’nda artması beklenen talebi karşılamak üzere tren seferi düzenlemesi geldi. Buna göre Bakanlık, Yüksek Hızlı Tren hatlarında 10 bin 728, konvansiyonel trenlerde 34 bin 800 olmak üzere toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite artışı yapıldığını duyurdu.

Biletlerin yarından itibaren satışa çıkarılacağı bilgisine yer verildi. Açıklamaya göre Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) ve Konya-İstanbul (Söğütlüçeşme) hatlarında ek yüksek hızlı tren (YHT) seferlerinin düzenlenecek.

29-30 Nisan ve 1-6-7-8 Mayıs tarihleri arasında her gün işleyecek ek seferlerle 10 bin 728 kişilik ilave kapasite sağlanacak.

Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) arasında karşılıklı işleyecek YHT’ler, Ankara’dan 11.50, İstanbul’dan (Söğütlüçeşme) 17.50 saatlerinde hareket edecek. Konya-İstanbul (Söğütlüçeşme) arasında karşılıklı işleyecek YHT’ler ise Konya’dan 09.45, İstanbul’dan (Söğütlüçeşme) 15.30 saatlerinde hareket edecek.

29 Nisan-8 Mayıs tarihleri arasında Anahat ve Bölgesel trenlerde de ek seferler olacak.

İzmir Mavi Ekspresi, 4 Eylül Mavi Ekspresi, Doğu Ekspresi, Güney/Vangölü Ekspresi, Konya Mavi Ekspresi, Ege Ekspresi, Erciyes Ekspresi, Toros Ekspresi, Fırat Ekspresi, Pamukkale Ekspresi, Ankara Ekspresi, Ada Ekspresi ile Uzunköprü-Halkalı Bölgesel Treni, Kapıkule-Halkalı Bölgesel Trenine de pulman vagonlar ilave edilecek.

GCM Yatırım Banner

Bayram tatili süresince Anahat ve Bölgesel trenlerde toplam 580 vagon ilaveyle 34 bin 800 kapasite artışı sağlanacak. Böylelikle toplam 45 bin 528 kişilik ek kapasite artışının yapılacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.