Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ral Yatırım Şanlıurfa İhalesinin İptal Edildiğini Duyurdu

Ral Yatırım bağlı ortaklığı Hera Teknik Yapı A.Ş.'nin katıldığı Şanlıurfa ihalesinin kanun gereği iptal edildiğini duyurdu. İşte haberin detayları;
Ral Yatırım Şanlıurfa İhalesinin İptal Edildiğini Duyurdu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ral Yatırım Holding Anonim Şirketi, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Şanlıurfa ihalesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamada; bağlı ortaklık Hera Teknik Yapı A.Ş.’nin 23.11.2021 tarihinde katıldığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen “Şanlıurfa Merkez Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 2. Etap 1.Bölüm 246 Adet Konut, 223 Adet Dükkan ve 56 Adet Ofis İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi” ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

İptalin nedeni, “4734 Sayılı Kamu İhale Kanunun 5. maddesinde yer alan “rekabet, ihtiyaçların uygun şartlarla ve zamanında karşılanmasını ve kaynakların verimli kullanılması” ilkesi gereği ve aynı Kanunun, “Bütün tekliflerin reddedilmesi ve ihalenin iptali” başlıklı 39. maddesi uyarınca gerekçe gösterilerek iptal edilmiştir.” şeklinde açıklandı.

Bu açıklamalar takip edilirken Ral Yatırım hisseleri (RALYH) TSİ 14:35 sularında %1,58 oranında artıda 11,54 lirada seyretmeye başladı.
Ral Yatırım Hisseleri Yüzde 1,58 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 30 Aralık gününde 16,28 liraya kadar yükseldikten sonra gerilemeye başladı ve dünkü işlemlerde 11,25 liraya kadar indi. Ral Yatırım hisseleri dünkü işlemlerde 12,14 liradan 11,25 liraya kadar gerilerken 3 haftanın en düşük seviyesini kaydetti.

Hisseler dünkü işlemleri 11,37 liradan tamamladıktan sonra bugünkü işlemlere 11,37 liradan başlayıp hemen ardından 12,18 liraya kadar yükseldi. Ancak burada tutunamayan hisseler yeniden gerilemeye başladı ve 11,5 lira sınırında seyretti.

Ral Yatırım hisselerinde düşüş eğiliminin devam etmesi durumunda 10,35 ve 9,89 lirada bulunan destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 11,72 ve 12,63 liradaki direnç noktaları izlenecek.

Hisselerin fiyat performansı incelendiği zaman; haftalık bazda %9,46 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %15,97 oranında gerileyen hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %160,58 oranında daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu