Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RALYH İhalesini, JANTS ise Yeni Yatırımlarını Duyurdu

Borsa İstanbul’da işlem gören Ral Yatırım Holding ihalesini, Jantsa Jant ise yeni fabrika ve GES yatırımını açıkladı. İşte detaylar;
RALYH İhalesini, JANTS ise Yeni Yatırımlarını Duyurdu
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarını bilgilendiren Ral Yatırım Holding (RALYH), katıldığı bir ihaleyle ilgili açıklama yaptı. Şirket, bağlı ortaklığı olan Hera Teknik Yapı’nın Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen ihaleye katıldığını bildirdi.

Kars ili Karacaören Mahallesi’ndeki 309 adet konut inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi ikmal işinin 435.392.018 TL bedelle şirket uhdesinde kaldığı duyuruldu.

Sözleşme için idareden davet yazısının beklendiği aktarıldı. RALYH, günlük yüzde 1,6 artışla 37,8 TL’den işlem görüyor.

Jantsa Jant Sanayi

JANTS koduyla faaliyet gösteren Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret, 2,6 megawatt (MW) lisansız güneş enerjisi yatırımı yapılmasına karar verdiğini hatırlattı. Bugün yapılan açıklamada bu yatırımların tamamlandığında toplamda 6,4 MW güneş enerjisi gücüne ulaşılacağı belirtildi.

Artmakta olan elektrik giderlerinin yüzde 25 – 30’luk kısmının bu yatırımlardan karşılanarak elektrik maliyetinin azalmasına yardımcı olacağı paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Bu yatırımın 1.628.069 dolar karşılığında yaptırıldığı, Aydın ili Umurlu Fabrika çatısına ilave ve Ortaklar’daki fabrika çatılasına yerleştirileceği ifade edildi. Umurlu fabrika çatısına ilave 2023 yılı 2. çeyrekte, Ortaklar fabrika çatısına 2023 yılı 3. çeyrekte tamamlanarak devreye alınacağı ifade edildi.

Aydın Ortaklar Organize Sanayi Bölgesinde 35000 metrekare kapalı alan içinde 1.000.000 adet tarımsal ve endüstriyel makine jant imalatı yatırımının üst yapı bina işlerinin devam ettiği bildirildi. Makine ve teçhizat siparişleri verilmeye başlandığı, 2023 yılı 2. yarısında tamamlanarak son çeyrekte deneme üretimleri yapılacağı kaydedildi. Bu yeni fabrika yatırımı ile birlikte kapasitenin kademeli olarak zaman içinde yüzde 20 – 50 arasında artacağı açıklandı.

JANTS, yatırım ve GES haberlerinin ardından pozitif ayrışıyor. JANTS, günlük yüzde 5,2 artışla 111 TL’den işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.