Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pay Geri Alımını Tamamlayan Qua Granit Hisseleri Düşüşünü Sürdürüyor

Qua Granit pay geri alım programının tamamlanmadığını duyururken, hisseleri negatif bölgedeki seyrini sürdürüyor.
Pay Geri Alımını Tamamlayan Qua Granit Hisseleri Düşüşünü Sürdürüyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Qua Granit Hayal Yapı ve Ürünleri Sanayi Ticaret Anonim Şirketi, 29.08.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ile 31.08.2021 tarihinde pay geri alım programı başlatmıştı. Programın tamamlandığı duyurulurken, şirket hisselerinde negatif seyir devam ediyor.

Şirketin pay geri alım programında alımlar en düşük 10,62 TL ve en yüksek 13,22 TL arasında gerçekleşti. Ortalama 12,54 TL birim pay fiyatından gerçekleşen program, pay fiyatının şirket faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması nedeniyle pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlanması için yapıldı.

Geri alıma konu olan pay miktarı 4 milyon TL ve ödenecek azami alım tutarı 55 milyon TL düzeyinde açıklanmıştı. 4 milyon liralık pay miktarı tamamlanırken, geri alımın maliyetinin yaklaşık 50,2 milyon lira olarak gerçekleştiği belirtildi.

Geri alım sürecinde ş.irket iç kaynakları kullanılırken, geri alınan payların sermayeye oranının %1,667 olarak gerçekleştiği ifade edildi.

Bu gelişmeler ışığında Qua Granit hisseleri (QUAGR) TSİ 16:25 sularında %0,80 oranında düşüşle 11,23 liradan işlem görmeye başladı.
Qua Granit Hisseleri Yüzde 0,80 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler 5 Kasım tarihinde 12,29 liraya kadar ulaştıktan sonra düşüş kaydetmeye başladı. Bu haftaki işlemlere 11,50 liradan başlayan hisseler, en yüksek 11,77 lirayı kaydetti. Bu seviyeden sonra hızla geri çekilmeye başlayan hisseler, dünkü işlemlerde 11,60 liradan 11,32 liraya kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Dünkü işlemleri 11,32 liradan tamamlayan hisseler, bugünkü işlemlere 11,35 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından 11,48 liraya kadar tırmanan hisseler, burada tutunamayarak hızla düşüşe geçti. TSİ 15:45 sularında 11,22 liraya kadar gerileyen hisseler, 11,20 lirada tutunmaya çalışıyor.

Deniz Yatırım bugün yayımladığı raporda, hisse performansını desteklemek için yapılan geri alım programının alım süresince hisse senedi üzerinde bir miktar olumlu algı yaratmış olabileceğini düşündüklerini belirtti. Geri alım programının tamamlanmasıyla birlikte hisselerde herhangi bir etkinin görülmesini beklemediklerini de ifade ettiler.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.