Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

QNB Finans Portföy’den Kristal Serbest Fon!

QNB Finans Portföy, Avro cinsi varlıklara yatırım yapan ve döviz cinsi mutlak getiri hedefleyen bir yatırım fonunu satışa sundu.
QNB Finans Portföy’den Kristal Serbest Fon!
Son Güncelleme: 
Yorum

QNB Finans Portföy, Kristal Serbest (Döviz- Avro) Fonu’nu satışa sundu. Yatırım araçlarına bir yenisini daha ekleyen QNB Finans Portföy, söz konusu fon için “Avro birikimlerini dilediği vadede değerlendirmek isteyen, döviz mevduata alternatif olarak daha yüksek katma değer yaratmayı amaçlayan nitelikli yatırımcılara özeldir.” tanımlamasını yaptı.

Fonun toplam değerinin en az yüzde 80’i devamlı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarından oluşacağı açıklandı.

Yurt içi bankalar nezdindeki döviz cinsi vadeli veya vadesiz mevduat/katılma hesaplarına yatırılan tutarlar ile dövize ve döviz cinsi varlıklara dayalı türev araçların döviz cinsi nakit teminat ve primleri döviz cinsi varlıklar için aranan asgari yüzde 80 oranının hesaplanmasında dikkate alındığı belirtildi.

Fonun yatırım stratejisi olarak döviz cinsi varlıklara yatırım yaparak döviz cinsi mutlak getiri hedeflediğinin altı çizildi.

QNB Finans Portföy Genel Müdürü Egemen Erden, “Hayata geçirdiğimiz QNB Finans Portföy Kristal Serbest Fon ile de finansal piyasaların derinleşmesi ve yatırım araçlarındaki çeşitliliği artırmayı hedefledik. Ülke ekonomisinin gelişmesinde de büyük rol oynayan yatırımları uzman kadromuzla en doğru şekilde değerlendirmek için etkin bir iletişim anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu