Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

QNB Finansbank’ın 2022 Yılı Net Dönem Kârı Açıklandı

QNB Finansbank, 2022 yılı net dönem kârını açıkladı. Bankanın Genel Müdürü Ömür Tan önemli mesajlar verdi. Detaylar haberde...
QNB Finansbank’ın 2022 Yılı Net Dönem Kârı Açıklandı
Yorum

QNB Finansbank, 2022 yılında net kârı hakkında açıklama yaptı. Söz konusu açıklamada QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan’ın görüşlerine yer verildi.

Banka tarafından yapılan açıklamada QNB Finansbank’ın, 2022 yılında bankacılık faaliyetleri, sendikasyon kredileri, reel sektör destekleri ve sürdürülebilirlik çalışmaları ile Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlamayı sürdürdüğü ifade edildi.

Buna göre bankanın 2022 yılında net dönem kârı 17 milyar 224 milyon TL olarak kayıtlara geçti. Ayrıca 31 Aralık 2022 itibarıyla QNB Finansbank’ın toplam aktiflerinin, 2021 yıl sonuna göre yüzde 62 arttığı ifade edildi. Rakamın 601 milyar 755 milyon TL’ye ulaştığı bildirildi.

Söz konusu dönemde net kredilerin yüzde 72 arttığı ve 344 milyar 957 milyon TL’ye ulaştığı aktarıldı. Müşteri mevduatının ise yüzde 80 artarak 384 milyar 58 milyon TL’ye çıktığı aktarıldı.

“2023 Yılında da Türkiye Ekonomisinin Büyümesine Katkı Sağlamaya Devam Edeceğiz”

Konuya ilgili görüşlerine yer verilen QNB Finansbank Genel Müdürü Ömür Tan, 2022 yılında banka olarak reel sektörü desteklemeye devam edileceğini aktardı. Sürdürülebilirlik çalışmaları ile geleceğe yatırım yaptıklarını belirtti.

Finansbank’ın Genel Müdürü, bankanın 2023 yılında da Türkiye ekonomisinin büyümesine katkı sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde bankacılık sektörü hakkında değerlendirmede bulundu. 2022 yılının son aylarına doğru gerçekleşen halka arzlar ile ilgili konuşan Ömür Tan, başvuruda bulunan şirketlerin detaylı bir şekilde incelendiğini bildirdi.

Tan, pandemi sonrasında farklı bir dünya düzenine geçildiğini söyledi. Likiditenin azaldığını kaydetti.

Kaynak: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu