Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

QNB Finansbank ile EBRD’den Kredi Anlaşması: 110 Milyon Dolar

EBRD ile QNB arasında deprem bölgesinde kullanılması amacıyla 110 milyon dolarlık kredi anlaşması yapıldı. İşte detaylar;
QNB Finansbank ile EBRD’den Kredi Anlaşması: 110 Milyon Dolar
HABER GİRİŞ

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile QNB Finansbank deprem bölgesinde felaketten etkilenen kişi ve kurumlar için kullanılması amacıyla 110 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Türkiye’yi yasa boğan ve dünyanın birçok ülkesinin seferber olduğu felakette 50 binin üzerinde can kaybı olmuştu.

EBRD, Türkiye Afet Müdahale Çerçevesi hazırladığını açıklayarak QNB Finansbank’a kullandırılan kredinin bu kapsama dahil edildiğini belirtti.

110 milyon dolarlık kredi, deprem bölgesindeki hasarların iyileştirilmesi ve afetten etkilenen şehirlerin geçim kaynaklarının korunması amacıyla kullanılacak. Kredi ile depremzedelere finansal destek sağlanacak ve vatandaşların ek finansman elde etmeleri sağlanacak. EBRD, daha önce büyük deprem felaketinin etkilerini azaltmak için 1,5 milyar euroluk bir yatırım planı açıklamıştı.

Acil Finansman İhtiyacının Karşılanması Hedefleniyor

QNB Finansbank Hazine Satış ve Uluslararası Bankacılık Direktörü Yeliz Ataay Arıkök, QNB Finansbank’ın her zaman maddi ve manevi şekilde müşterilerinin yanında olduğunu vurguladı.

EBRD ile imzalanan kredi anlaşmasının bunun bir parçası olduğunu, depremden etkilenen bireylere ve işletmelere destek olmanın kendileri için çok önemli olduğunu aktardı.

GCM Yatırım Banner

EBRD Türkiye Finansal Kurumlar Başkan Yardımcısı Arthur Poghosyan, banka olarak misyonlarının hayatları değiştirmek için yatırım yapmak olduğunu, fakat bu kez hayatları yeniden inşa etmek için yatırım yaptıklarını söylemekten gurur duyduğunu paylaştı. Bankanın sadece başarı günlerinde değil, kriz zamanlarında da Türkiye’deki özel sektörün yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.