Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

QNB Finansbank ile EBRD’den Kredi Anlaşması: 110 Milyon Dolar

EBRD ile QNB arasında deprem bölgesinde kullanılması amacıyla 110 milyon dolarlık kredi anlaşması yapıldı. İşte detaylar;
QNB Finansbank ile EBRD’den Kredi Anlaşması: 110 Milyon Dolar
Yorum

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile QNB Finansbank deprem bölgesinde felaketten etkilenen kişi ve kurumlar için kullanılması amacıyla 110 milyon dolarlık kredi anlaşması imzaladı. Türkiye’yi yasa boğan ve dünyanın birçok ülkesinin seferber olduğu felakette 50 binin üzerinde can kaybı olmuştu.

EBRD, Türkiye Afet Müdahale Çerçevesi hazırladığını açıklayarak QNB Finansbank’a kullandırılan kredinin bu kapsama dahil edildiğini belirtti.

110 milyon dolarlık kredi, deprem bölgesindeki hasarların iyileştirilmesi ve afetten etkilenen şehirlerin geçim kaynaklarının korunması amacıyla kullanılacak. Kredi ile depremzedelere finansal destek sağlanacak ve vatandaşların ek finansman elde etmeleri sağlanacak. EBRD, daha önce büyük deprem felaketinin etkilerini azaltmak için 1,5 milyar euroluk bir yatırım planı açıklamıştı.

Acil Finansman İhtiyacının Karşılanması Hedefleniyor

QNB Finansbank Hazine Satış ve Uluslararası Bankacılık Direktörü Yeliz Ataay Arıkök, QNB Finansbank’ın her zaman maddi ve manevi şekilde müşterilerinin yanında olduğunu vurguladı.

EBRD ile imzalanan kredi anlaşmasının bunun bir parçası olduğunu, depremden etkilenen bireylere ve işletmelere destek olmanın kendileri için çok önemli olduğunu aktardı.

EBRD Türkiye Finansal Kurumlar Başkan Yardımcısı Arthur Poghosyan, banka olarak misyonlarının hayatları değiştirmek için yatırım yapmak olduğunu, fakat bu kez hayatları yeniden inşa etmek için yatırım yaptıklarını söylemekten gurur duyduğunu paylaştı. Bankanın sadece başarı günlerinde değil, kriz zamanlarında da Türkiye’deki özel sektörün yanında olmaya devam ettiklerini söyledi. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu