Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EBRD’den Akbank’a 90 Milyon Dolarlık Kaynak

Akbank ile EBRD arasında, afet bölgesindeki haneleri ve işletmeleri desteklemek için kredi anlaşması yapıldı.
EBRD’den Akbank’a 90 Milyon Dolarlık Kaynak
Yorum

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Akbank arasında kredi anlaşması imzalandı. EBRD’den yapılan açıklamaya göre 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlatılan Türkiye Afet Müdahale Çerçevesi (DRF) kapsamında, Akbank’a 90 milyon dolarlık kredi sağlanacak.

Söz konusu kredinin, 50 binden fazla insanın hayatını kaybettiği ve büyük çapta hasara yol açan depremlerden doğrudan etkilenen kişiler ve işletmelerin hayatlarını ve işlerini yeniden inşa etmeleri için kullandırılacağı belirtildi.

EBRD Finansal Kurumlar Yönetici Direktörü Francis Malige, bu proje ile depremlerden etkilenen bölgelerdeki ekonomileri yeniden inşa etme çabalarını sürdürdüklerini, bölge halkına ve şirketlere kaynak sağlamaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Akbank’ın ise bu hedeflerin yerine getirilmesine yardımcı olmak için mükemmel bir ortak olduğunu söyledi.

Konuya dair açıklama yapan Akbank Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu ise “EBRD ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği sayesinde, deprem bölgesindeki müşterilerimize daha fazla destek vermeye devam edeceğiz ve onları yıkıcı depremin etkilerinden kurtarmaya devam edeceğiz.” ifadesini kullandı.

Açıklamada, EBRD’nin bugüne kadar Türkiye’deki çeşitli sektörlere 18 milyar Euro’dan fazla yatırım yaptığı hatırlatıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu