Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

QNB Finansbank, Hakim Ortağının Finansal Sonuçları Hakkında Açıklama Yaptı

QNB Finansbank hakim ortağı Qatar National Bank'ın 31 Aralık 2021 tarihli finansal sonuçlarının ilanı hakkında KAP'a açıklama gönderdi.
QNB Finansbank, Hakim Ortağının Finansal Sonuçları Hakkında Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

QNB Finansbank bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) hakim ortağı Qatar National Bank (QNB) ile ilgili finansal sonuç açıklamasında bulundu. Bankanın 31 Aralık 2021 tarihli finansal sonuçları hakkında bağımsız denetimden geçmiş konsolide finansal tabloların ilan edildiğini duyurdu.

Yapılan açıklamada; QNB’nin konsolide finansal tablolarının hazırlanmasında QNB Finansbank’ın Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na uygun olarak hazırlanan finansal verilerin de konsolidasyona tabi tutulduğu belirtildi. Bu verilerin QNB Grup Raporlaması uygulamaları çerçevesinde hazırlandığı ifade edildi.

QNB Finansbank, açıklanan verilerin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından aranan özellikler çerçevesinde hazırlanacak finansal tablolardan farklı olduğunu ve belli bazı finansal büyüklükler dışında karşılaştırılmasının mümkün olmadığını da açıkladı.

Açıklamanın devamında, “Bankamızın Grup Raporlaması uygulamaları çerçevesinde 31 Aralık 2021 tarihi itibarıyla Toplam Aktifleri, Toplam Net Kredileri ile Toplam Müşteri Mevduatları sırasıyla 391.9 milyar TL, 219.9 milyar TL ve 228 milyar TL’dir.” ifadelerine yer verildi. Ayrıca finansal tabloların 2 Şubat 2022’de KAP’a ilan edileceğinin planlandığı da söylendi.

Bu gelişmeler takip edilirken QNB Finansbank hisseleri (QNBFB) TSİ 14:00’te %2,57 düşüşle 40,98 liradan işlem görmeye başladı.
QNB Finansbank Hisseleri %2,57 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Nitelikli yatırımcılar arasında kesin alım satım pazarında ve piyasa öncesi işlem platformunda işlem gören hisseler, 1 yıllık periyodun en düşük seviyelerinin biraz üstünde işlem görüyor. Hisseler, 1 yılın en yüksek seviyesini 27 Ocak 2021’de 74,95 lira ile kaydederken, 1 yılın en düşük seviyesini 25 Ekim 2021’de 33,76 lira ile görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Hisseler dünkü işlemlerde 42 lira bandını aştıktan sonra bugüne 42,06 liradan başlangıç yaptı. Fiyat belirlenen sürelerde sırasıyla; 42,06 ve 40,98 lira aralığında hareket ettiler.

Hisselerin direnç noktaları 41,70 ve 42,42 lirada bulunurken, destek noktaları 40,62 ve 40,26 lira olarak takip ediliyor. QNB Finansbank hisselerinin fiyat performansı ise haftalık bazda %5,07 oranında değer kazancına işaret ediyor. Aylık %10,68 oranında değer kaybeden hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %40,17 oranında daha düşük bir seviyeden alıcı buluyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın