Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

QNB Finansbank 36 Milyon TL’lik Burs Kampanyasını Duyurdu

QNB Finansbank, depremzede öğrencilerin eğitim hayatının sekteye uğramaması için harekete geçen eğitim vakıflarının burs kampanyalarına destek verdiğini duyurdu.
QNB Finansbank 36 Milyon TL’lik Burs Kampanyasını Duyurdu
HABER GİRİŞ

Türk Eğitim Derneği’nin (TED) depremde ailesini kaybetmiş depremzede çocuklarının eğitimi için “Deprem geleceğimizi yıkmasın” sloganıyla başlattığı burs kampanyasına yenisini ekledi. TED, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve QNB Finansbank iş birliğinde yeni bir burs kampanyasına imza atıldı.

36 milyon liralık Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu’nu kamuoyuna duyuran QNB Finansbank’tan yapılan açıklamada, sosyal sorumluluk projelerinde çocuk ve gençlere öncelik tanındığı, depremzede çocuklara destek olmak için harekete geçildiği söylendi.

Açıklamada, “Minik Eller Büyük Hayaller Eğitim Bursu ile depremden doğrudan etkilenen hem bölgede çadır kent veya konteynerlerde kalan hem de şehir dışına giderek eğitimini sürdürmeye çalışan ve maddi yardıma ihtiyacı bulunan öğrencileri desteklemeyi hedefliyoruz” denildi.

25 milyon 400 bin lira büyüklüğündeki fon ile 80 ilk ve ortaokul, 70 lise ve 100 üniversite öğrencisine tüm eğitim hayatları boyunca burs verileceği duyuruldu.

TED’in Burs Kampanyasına 10 Milyon Liranın Üzerinde Fon Ayrıldı

Bankanın açıklamasında, TED’in yürüttüğü burs programına destek verildiği ve bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitimine devam eden 100 öğrenci için akademik ve psikososyal destek çalışmaları, eğitim malzemeleri, cep harçlığı sunulacağı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Burs programının ortalama 8 yıl süreyle devam edeceği ve programa ayrılan fon tutarının 10 milyon 600 bin TL olduğu aktarıldı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın