Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’den Nükleer Silah Açıklaması: Tehdit Olursa Kullanırız

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus devletinin varlığını tehlikeye düşürecek tehditlerin oluşması durumunda nükleer silahları kullanacaklarını belirtti. Detaylar...
Putin’den Nükleer Silah Açıklaması: Tehdit Olursa Kullanırız
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus devletinin varlığını tehlikeye sokabilecek ciddi tehditlerin oluşması durumunda nükleer silahları kullanacaklarını ifade etti. Rusya’ya karşı nükleer silah kullanmayı düşünecekleri uyardı.

Rusya Devlet Başkanı, ulusal askeri nükleer doktrininin nükleer silahlarla ilgili kısmını değiştirmeye gerek görmediğini belirtti.

“İki Şey Gerçekleşirse Nükleer Silahları Kullanırız”

Putin, Rusya’nın askeri doktrininde, Rusya’nın nükleer silah kullanmasının olası iki nedeni bulunduğundan bahsetti.

İlk nedeninin, nükleer silahların Rusya’ya karşı kullanılması olduğunu ve buna cevap olarak karşı saldırıda kullanılması olduğunu ifade etti.

Nükleer silahların kullanılacak olmasının ikinci nedeninin ise Rus devletinin varlığına yönelik tehditlerin belirmesi olduğunu söyledi.

GCM Yatırım Banner

Açıklamasının devamında, “Rusya’ya karşı konvansiyonel silahlar kullanılsa bile Rusya’nın bir devlet olarak varlığı tehlikeye girer.” ifadesini kullandı.

“Aklı Başında Olan Rusya’ya Karşı Nükleer Silah Kullanmaz”

Bugün için Rus devletinin varlığını tehdit edecek bir durumun mevcut olmadığına da değinirken “Aklı başında ve hafızası yerinde olan hiç kimsenin Rusya’ya karşı nükleer silah kullanmayı düşüneceğini zannetmiyorum.” ifadesi dikkat çekti.

Rusya’nın potansiyel bir saldırganın nükleer saldırısının ardından yapacağı misilleme saldırısının, düşmanı hayatta kalma şansından mahrum bırakacağının altını çizdi.

Misilleme amaçlı saldırıların aynı anda birkaç yöne gerçekleştirileceğini de vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.