Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’den Nükleer Açıklaması: Kullanan İlk Taraf Olmayacağız

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasının ardından dünya için büyük bir tehdit olan nükleer savaş riski tekrar gündeme geldi. Putin, konuyu değerlendirdi.
Putin’den Nükleer Açıklaması: Kullanan İlk Taraf Olmayacağız
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dünyayı yerinden oynatacak güce sahip olan nükleer savaş riskiyle ilgili konuştu. Rusya İnsan Hakları Konseyi toplantısında açıklamalarda bulunan Putin, kendilerine yönelik önyargılı bir tutum olduğunu belirtti. Rusya ve yurtdışındaki kuruluşlarıyla çalışan bir kurum olan Rusya İnsan Hakları Konseyi’ne dikkat çekti.

Konseyin uluslararası bir platform görevi görebileceğini kaydederek mevcut yaklaşımların etraflı biçimde analiz edilmesi gerektiğini söyledi. Yaklaşımların çoğunun farklı hedeflere ulaşmak için kullanılmaya başlandığını sözlerine ekledi.

Özellikle de insan hakları doktrininin devletlerin egemenliğini yok etmek, Batı’nın siyasi, mali, ekonomik ve ideolojik tahakkümünü meşru kılmak için kullanıldığını vurguladı.

Rusya’da ek seferberlik konusuna değinen Putin, söylentilerin anlamsız olduğunu, buna ihtiyaçları olmadığını ifade etti.

15 bin askerin poligonlarda veya eğitim merkezlerinde talimlerine devam ettiğini dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Putin’den Nükleer Savaş Açıklaması

Nükleer savaş tehdidin arttığını bildiren Putin, Rusya’nın hiçbir şekilde nükleer silah kullanan ilk taraf olmayacağını paylaştı.

Sahip oldukları nükleer kuvvetlerin ve araçların dünyanın herhangi bir ülkesinden çok daha gelişmiş olduğunu kaydetti. Rusya’nın nükleer silah konusunu dizginleyici bir faktör olarak gördüğünü belirtti.

Devlet Başkanı, “Biz aklımızı yitirmedik, nükleer silahın ne olduğunu biliyoruz.” dedi.

Rusya lideri, savunma araçlarını kullanma stratejilerinin olduğunu, savunma için kitle imha silahlarını, nükleer silahları göz önünde bulundurduklarını aktardı. Silahların misilleme saldırısı için hazırlandığını, kendilerine yapılan bir saldırıya karşılık vereceklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.