Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin’den Afrika ile İş Birliğini Geliştirme Mesajı

Rusya Devlet Başkanı Putin, gıda güvenliğini sağlama konusunda Afrika ile iş birliğinin daha da geliştirilmesini gerektiğini söyledi. Detaylar;
Putin’den Afrika ile İş Birliğini Geliştirme Mesajı
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’nın gıda güvenliğini sağlamadaki rolünü desteklerken, ülkesinin bu konuda ve yoksullukla mücadele gibi alanlarda Afrika ile iş birliğini geliştirmesi gerektiğini ifade etti.

Putin, böylelikle Moskova’nın Afrika ile iş birliğini daha da geliştirme ve sorunlara çözüm bulma konusunda ortak çalışabilmesi adına adımların daha hızlı atılması niyetini tekrar etmiş oldu.

Putin: Sorunlar Üzerinde Ortaklaşa Çalışmalıyız

Rusya-Afrika ekonomik ve insani forumunun katılımcıları ve konuklarına selamlarını ileten Putin, Afrika ülkeleri ile iş birliklerinin son yıllarda yeni bir düzeye ulaşmış olmasının önemine değinirken, bunu geliştirmeye devam etme niyetinde olduklarının altını çizdi.

Ticareti ve yatırımları teşvik etmek, yoksullukla mücadele, gelişmiş iş gücü eğitimi, gıda güvenliğini sağlama ve iklim değişikliği gibi acil sorunlar üzerinde ortaklaşa çalışmanın önemini vurguladı.

“Afrikalı Ortaklarımıza Yardımcı Olmaya Devam Edeceğiz”

Açıklamasının devamında, “Ve tabii ki, Afrikalı ortaklarımıza ulusal ve kültürel egemenliklerini güçlendirmeleri; bölgesel ve küresel sorunların üstesinden gelmede daha aktif bir rol oynamaları için mümkün olan her şekilde yardımcı olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Kremlin’in internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, Rusya’nın, Afrika devletlerinin sosyal ve ekonomik istikrar ve ilerleme çabalarını desteklediğini kaydetti.

Rusya-Afrika Zirvesi’nin önemine de değinen Rusya Devlet Başkanı, etkinliğin uzun vadede Rusya-Afrika arasındaki siyasi ve insani iş birliğine ek bir ivme kazandıracağından emin olduğunu sözlerine ekledi.

Peskov, Zirveyi Engelleme Çabalarına Değinmişti

Kremlin Sözcüsü Dmitri Peskov, geçen gün gazetecilere yaptığı açıklamada, Batılı ülkelerin, Rusya-Afrika Zirvesi’ni engellemek için girişimlerde bulunduğunu öne sürmüştü.

Peskov, Putin’in zirve kapsamında çok sayıda ikili görüşme gerçekleştireceğini de ifade etmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.