Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Ukrayna’daki Senaryolar Rusya’da Uygulanmak İstendi

Rus lider Putin, 2. Dünya Savaşı ve mevcut dünya düzeni hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Detaylar haberde;
Putin: Ukrayna’daki Senaryolar Rusya’da Uygulanmak İstendi
Yorum

Endonezya’da G-20 Liderler Zirvesi’nin gerçekleştirildiği günde gözler Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e çevrildi. Rus lider, ülkesindeki Zafer Organizasyon Komitesi’ne video konferans üzerinden mesajlar gönderdi.

Putin, konuşmasında kimi ülkelerin dünyayı yeniden şekillendirme niyetiyle daha agresif hale geldiğini ifade etti. Bu tavırda ise Rus toplumu için açık bir amaç gözetildiğini savundu.

Putin, “Bu amaç en azından bizi değerlerimizden ayırmak, mahrum bırakmak ve en nihayetinde Rusya’yı zayıflatmak, egemenliğine nüfuz etmek” dedi.

“Dünya Tarihini Yeniden Şekillendirmek için Senaryolar Devreye Girdi”

Güvenlikçi politikalar üzerinden sözlerini sürdüren Putin, dünya tarihini değiştirmek ve yeniden şekillendirmek için Ukrayna dahil bazı ülkelerde senaryoların devreye girdiğini söyledi.

Ayrıca Rusya’nın da hedefte olduğunu savundu. Rusya’nın söz konusu senaryoları, ulusal çıkarlarını korumaya yetecek şiddetle engellediğini ifade etti.

“Nazi Zulmünün Hesabı Sorulacak”

Konuşmasında 2. Dünya Savaşı’na atıf yapan Rus lider, Rus vatandaşlarının Nazilerin zulmüne uğradığını söyleyerek, bu zulmün hesabının sorulacağı mesajını verdi.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’ne (SSCB) uygulanan suçlara ilişkin adli süreçlerin başlatıldığını belirterek şöyle konuştu:

“Bunlar, SSCB’yle savaşın sadece toprakları ve kaynakları ele geçirmek için yapılmadığını, Sovyet halkına karşı kasıtlı bir soykırım olduğunu su götürmez bir şekilde kanıtladı. Bu bizzat Nazilerin belgelerinde de görülüyor, her şey arşivlerde var.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu