Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Silahlı Kuvvetlerimizi Güçlendirmeye Devam Edeceğiz

Rusya Devlet Başkanı Putin, olası tehdit ve risklere karşı Rus Silahlı Kuvvetlerini geliştirme planı kapsamında yapılacakları açıkladı.
Putin: Silahlı Kuvvetlerimizi Güçlendirmeye Devam Edeceğiz
HABER GİRİŞ

Savaşın 118. gününde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den yeni açıklamalar geldi. Putin, ülkesine dair potansiyel tehditleri göz önünde bulundurarak, Rus Silahlı Kuvvetlerini güçlendirmeye devam etmeyi planladığını açıkladı.

Modern silahlı çatışmalardan alınan derslere dayanarak ve olası riskleri dikkate alarak böyle bir karar verdiklerini söyleyen Putin, orduyu geliştirmeyi ve bileşimini iyileştirmeyi sürdüreceklerini ifade etti.

Bu plan kapsamında en öncelikli konunun ordu ve donanmanın, önümüzdeki on yıllar içinde savaşa hazır durumda olmasını belirleyecek, yeni silah sistemlerinin ve teçhizatların temin edilmesi olduğunu anlattı.

En iyi komuta ve keşif araçlar ile çok daha geniş alanda etkili olan droneların kullanılması gerektiğini söyleyen Putin, “Lazer, elektromanyetik ve diğer silah türlerinden bahsediyorum. Ve Elbette yoğun muharebe eğitimi, müttefiklerimizle iş birliği pratiği devam edecek.” dedi.

Putin Rusya’nın En Güçlü Silahı için Tarih Verdi

Putin, ordunun güçlendirilmesi çalışmaları kapsamında Satan 2 (Şeytan 2) olarak bilinen SARMAT kıtalararası balistik füzelerinin yıl sonuna kadar göreve hazır hale getirileceğini açıkladı.

GCM Yatırım Banner

SARMAT’ın Rusya’nın envanterindeki en güçlü silahı olduğuna dikkat çekilirken, Satan 2 füzelerinin Moskova’dan fırlatıldığında, Londra’ya kadar ulaşacağı belirtiliyor.

Rusya’nın 24 Şubat’ta başlattığı saldırılar, Ukrayna’nın doğusunda yoğunlaşmış durumda. Karadeniz’in kuzeyindeki savaş dört ayı geride bırakmaya yönelirken, taraflar bir adım geri gitmiyor.

Batılı ülkeler Ukrayna’ya askeri ekipman ve silah yardımına devam ediyor. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada Ukrayna’daki savaşın yıllarca sürebileceğini belirtmişti.

Stoltenberg, bu kaygı verici yorumuna ek olarak, Ukrayna’yı desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Öte yandan Rusya, Luhansk bölgesindeki saldırılarını yoğunlaştırarak Sievierodonetsk’in kontrolünü ele geçirmeye odaklandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın