Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rusya Sievierodonetsk’in Kontrolünü Ele Geçirmeye Odaklandı

Ukrayna’nın doğusunda çatışmalar giderek yoğunlaşırken, Rusya hedefine ulaşmak için askeri gücünü artırdı. Halka "sığınaklarda kalın" çağrısı yapıldı.
Rusya Sievierodonetsk’in Kontrolünü Ele Geçirmeye Odaklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna topraklarına girerek başlattığı askeri operasyon, 115 gündür süren bir savaş olarak devam ediyor. Rusya, operasyonu başlatmalarının asıl sebebi olarak gösterdiği, doğu Ukrayna’da saldırılarını giderek daha da yoğunlaştırıyor.

Ukrayna’nın Luhansk bölgesi valisi Serhiy Gaidai, Cumartesi günü yaptığı açıklamada Rusya’nın Sievierodonetsk’in tam kontrolünü ele geçirmek için diğer savaş bölgelerinden çok sayıda yedek asker gönderdiğini söyledi.

Kaynakların aktardığı bir başka bilgiye göre ise Ukrayna ordusu arka arkaya üç gündür Donetsk’i bombalıyor. Bombardıman nedeniyle Donetsk yetkililerinin ve kolluk kuvvetlerinin şehir sakinlerine sığınaklarda kalmaları konusunda çağrı yaptığı bildirildi.

Ateşkes Kontrol ve Koordinasyon Ortak Merkezi’nin verdiği bilgiler doğrultusunda, Ukrayna’nın sadece bir saat içinde NATO silahlarında bulunan yirmiden fazla 152 ve 155 mm top mermisi ateşlediği söylendi.

Yoğun bombardıman altında kalan Voroshilovsky bölgesinde, insanların binaların bodrum katlarına, otellerin ve cafelerin zemin katlarına sığındığı, sokaklarda koşturmaca içinde bir yerlere saklanmaya çalışan insanlar olduğu bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Putin Donetsk ve Luhansk’taki Sağlık Çalışanlarına Teşekkür Etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Donetsk ve Luhansk Halk Cumhuriyetleri vatandaşlarına ve Ukrayna’nın kurtarılmış bölgelerindeki sivillere yardım eden sağlık çalışanlarının en iyi niyetlerini gösterdiklerini söyledi.

“Özellikle Savunma Bakanlığı, Milli Muhafızlar ve diğer askeri teşkilatlara ait hastanelerin askeri doktorlarına, sağlık görevlilerine, hemşirelerine ve asistan sağlık personeline, ön cephede bombardıman altında tıbbi yardımda bulunanlara teşekkür etmek istiyorum.” diyen Putin, bu insanların risk alarak kendilerini feda ettiklerini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın