Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Rus Şirketleri Yabancılarla Rekabete Hazır

Rusya Lideri Vladimir Putin, Rus şirketlerin yabancılarla rekabet etmeye hazır olduğunu dile getirdi. Detaylar haberde...
Putin: Rus Şirketleri Yabancılarla Rekabete Hazır
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ‘Yeni Zamanlar İçin Güçlü Fikirler’ Forumu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Rusya ekonomisinin temelini yabancı değil yerli malların oluşturması için her şeyi yapma çağrısında bulundu.

Putin, Rus şirketlerin yabancılarla rekabete hazır olduğunu belirtti. Uzun zamandır büyük yabancı şirketlerin aslında yerli ürünlerin yerini aldığını kaydetti. Bunu kalite ve fiyat sayesinde değil, agresif reklam sayesinde yaptıklarını bildirdi.

Putin, “Ama bilindiği gibi hiçbir tekel, hiçbir üstünlük ebedi değil.” açıklamasında bulundu.

Yüksek sosyal destek standartlarının belirlenmesi gerektiğini aktaran Putin, şehirlerin ve kasabaların iyileştirilmesi gerektiğini söyledi.

Rusya Lideri başkasını ithalini tüketerek yaşamayan değil, modern malları hizmetleri ve teknolojileri kendisi üreten bir ekonominin oluşturulması gerektiğini kaydetti.

Rus ürünlerin yabancı ürünlerden üstün olduğunu dile getiren Putin, üstünlüğün yabancıları kopyalamak yerine bir adım önde olmak anlamına geldiğini söyledi.

Bu gelişmelerin öncesinde geçen hafta Rusya Rus paralı asker grubu Wagner’in şefi Yevgeny Prigozhi’nin isyan etmesiyle sarsılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Putin’i arayarak desteğini iletti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu