Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin LGBT Propagandasına Karşı Yasayı İmzaladı

Vladimir Putin'in bugün imzaladığı yasa, ülkedeki gerçek ve tüzel kişiler dahil yabancı ile yabancı kitle iletişim araçlarını da kapsayacak. İşte detaylar;
Putin LGBT Propagandasına Karşı Yasayı İmzaladı
HABER GİRİŞ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugün geleneksel olmayan cinsel ilişki, pedofili ve cinsiyet değiştirme isteğine neden olabilecek enformasyon propagandasını yasaklayan yasayı onayladı. Onaylanan yasayla birlikte ülkede LGBT propagandaları yasaklandı.

Bundan sonra Rusya’da geleneksel olmayan cinsel ilişki ve pedofilinin; kitle iletişim araçları, internet, reklam, edebi eserler ve sinema yoluyla yaygınlaştırılması yasa dışı olarak kabul edilecek.

AA’nın haberine göre bahsi geçen mecralarda gençler arasında cinsiyet değiştirme çağrıları da yasak kapsamında sayılacak.

Hükümet Yetkilileri Yasa Kapsamında Kişileri İzleyebilecek

Yasanın, çocukların LGBT ile ilgili bilgilerin dinlemesi ve izlemesine karşı erişimi sınırlandıracak mekanizmayı hayata geçirilmesini de kapsayacağı kaydedildi.

Hükümet tarafından yetkilendirilen bir kuruluşun onaylanan yasa ile kişilerin izlenmesine olanak sağlanacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Yasa, Yabancı Kitle İletişim Araçlarını da Kapsıyor

Putin tarafından bugün onaylanan yasayı ihlal edenlerin para cezasına tabii tutulacağı bildirdi. Onaylanan yasanın, Rusya’daki gerçek ve tüzel kişiler dahil yabancı ile yabancı kitle iletişim araçlarını da kapsayacağına işaret edildi.

Yasanın ihlal edilmesi durumunda, öngörülen para cezasının 50 bin Rus rublesi (yaklaşık 827 dolar) ile 10 milyon Rus rublesi (yaklaşık 165 bin 290 dolar) arasında değişeceğinin altı çizildi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.