Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Putin: Latin Amerika’nın Güçlü ve Bağımsız Olmasını Destekliyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Latin Amerika'nın güçlü, bağımsız ve başarılı olmasını desteklediklerini ifade etti. Detaylar haberde;
Putin: Latin Amerika’nın Güçlü ve Bağımsız Olmasını Destekliyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Latin Amerika Uluslararası Parlamento Konferansı’nda yaptığı konuşmada, ülkesinin Latin Amerika’nın güçlü, bağımsız ve her alanda başarılı olmasını desteklediğini ifade etti.

Putin, bu amaçla taraflar arasındaki iş birliğini geliştirmeye istekli olduğunu söyledi.

Geçmişte Latin Amerika’nın güçlü, bağımsız ve başarılı olmasını savunduklarını, günümüzde de savunmaya devam ettiklerini belirtti.

Sözlerinin devamında, “Bu amaçla hem ikili bazda hem de Latin Amerika’nın entegrasyon dernekleriyle yakın çalışmalarla iş birliği kurmaya hazırız.” ifadesini kullandı.

Rusya ile Latin Amerika Arasındaki Ticaret Yüzde 25 Arttı

Putin, Rusya ile Latin Amerika ülkeleri arasındaki ticaret cirosunun son beş yılda yaklaşık yüzde 25 arttığı bilgisini de verdi.

GCM Yatırım Banner

Buğday, gübre, petrol ürünleri ve diğer birçok ürün içeren Rusya’nın ihracatının 2,3 kat arttığını belirtti.

Konferansta, finansal anlaşmalarda ulusal para birimlerine daha güçlü bir geçişin yanı sıra kredi ve bankacılık iş birliği kanalları ile yeni ulaşım ve lojistik zincirlerinin kurulması sayesinde karşılıklı ticaret alışverişlerinin daha da geliştirilmesinin kolay hale geleceğine değinildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, birkaç ay önce yaptığı açıklamada, Rusya ile Latin Amerika ülkeleri arasında anlaşmazlık yaratmayı umut edenlerin, ülkeler arasındaki ilişkiler giderek güçlendiğinden bu hedeflerine ulaşamayacaklarını söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.