Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin: Latin Amerika’nın Güçlü ve Bağımsız Olmasını Destekliyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Latin Amerika'nın güçlü, bağımsız ve başarılı olmasını desteklediklerini ifade etti. Detaylar haberde;
Putin: Latin Amerika’nın Güçlü ve Bağımsız Olmasını Destekliyoruz
Son Güncelleme: 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Latin Amerika Uluslararası Parlamento Konferansı’nda yaptığı konuşmada, ülkesinin Latin Amerika’nın güçlü, bağımsız ve her alanda başarılı olmasını desteklediğini ifade etti.

Putin, bu amaçla taraflar arasındaki iş birliğini geliştirmeye istekli olduğunu söyledi.

Geçmişte Latin Amerika’nın güçlü, bağımsız ve başarılı olmasını savunduklarını, günümüzde de savunmaya devam ettiklerini belirtti.

Sözlerinin devamında, “Bu amaçla hem ikili bazda hem de Latin Amerika’nın entegrasyon dernekleriyle yakın çalışmalarla iş birliği kurmaya hazırız.” ifadesini kullandı.

Rusya ile Latin Amerika Arasındaki Ticaret Yüzde 25 Arttı

Putin, Rusya ile Latin Amerika ülkeleri arasındaki ticaret cirosunun son beş yılda yaklaşık yüzde 25 arttığı bilgisini de verdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Buğday, gübre, petrol ürünleri ve diğer birçok ürün içeren Rusya’nın ihracatının 2,3 kat arttığını belirtti.

Konferansta, finansal anlaşmalarda ulusal para birimlerine daha güçlü bir geçişin yanı sıra kredi ve bankacılık iş birliği kanalları ile yeni ulaşım ve lojistik zincirlerinin kurulması sayesinde karşılıklı ticaret alışverişlerinin daha da geliştirilmesinin kolay hale geleceğine değinildi.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zakharova, birkaç ay önce yaptığı açıklamada, Rusya ile Latin Amerika ülkeleri arasında anlaşmazlık yaratmayı umut edenlerin, ülkeler arasındaki ilişkiler giderek güçlendiğinden bu hedeflerine ulaşamayacaklarını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu