Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Putin Fransa için Dost Ülke Çıkışını Yaptı

Ukrayna ile savaşında Fransa’nın dahil olduğu AB bloğunca dışlanan Putin, Rusya'nın Fransa ve pek çok Avrupalı ülke ile dost olduğunu açıkladı.
Putin Fransa için Dost Ülke Çıkışını Yaptı
Yorum

Ukrayna’da başlayan ilhak nedeniyle soğuk savaş dönemine dönen Rusya’nın lideri Vladimir Putin’den dikkat çekici açıklamalar gelmeye devam ediyor. Ülkesinde Özerk Sivil Toplum Kuruluşu’nun denetim kurulu toplantısında konuşan Putin, Rusya’ya uygulanan yaptırımları eleştirdi.

Avrupa’nın Russia Today (RT) televizyonunu kapatmasına tepki göstererek, “Batı’daki kitleyi hedef alan tek kaynağımızı, Russia Today’i her yerde fiilen kapatıyorlar. Her yerde kapatıp engel çıkarıyorlar, zira hakikatten korkuyorlar” dedi.

Rusya’ya savaş açmış vaziyette olan Batı’nın aslında yanlış yolda olduğunu ve en çok zararı kendi halkına verdiğini savundu.

Fransa Dahil Pek Çok Batılı Ülke Rusya’ya Dostane Davranıyor

Avrupa’da aslında Rusya’ya dost bir bloğun olduğunu kaydeden Putin, Fransa da dahil pek çok Batılı ülkenin kendisine bizzat dostane tavır gösterdiğini ifade etti.

Rus lider, “İnsanların bizim gibi düşündüğünü de biliyorum. Fakat onlara düşünme fırsatı vermiyorlar, başkaları onlar adına düşünüyor ve kendi davranış kalıplarını onlara empoze ediyorlar” dedi.

Fransız gazeteciden aldığı soruyu yanıtlayan Putin, Rus birliklerinin kontrolündeki Donbass için Batılı gazeteci grubu kurmanın ve bölgede olup bitenleri haberleştirmenin iyi bir fikir olduğunu söyledi.

Söz konusu teklifi sunan gazeteciye başarılar dileyerek, proje için destek vereceğini açıkladı. (AA)

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu