Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PTT Teknoloji ile BinBin İş Birliği Anlaşması İmzaladı

PTT Teknoloji ile BinBin arasında akıllı ulaşım sistemleri alanında iş birliği ön protokolünün imzalandığı açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
PTT Teknoloji ile BinBin İş Birliği Anlaşması İmzaladı
HABER GİRİŞ

PTT Bilgi Teknolojileri AŞ ile Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri AŞ arasında Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS) alanında iş birliği ön protokolü imzalandığı açıklandı. Ön protokolün iş birliğinin artırılması, son kullanıcıya sunulan hizmetlerin iyileştirilmesi ve yeni hizmetlerin geliştirilmesi amacıyla imzalandığı bildirildi.

Bin Ulaşım ve Akıllı Şehir Teknolojileri açıklamasında protokol kapsamında, dünya genelinde 5 ülkede toplamda 19 şehirde hizmet veren mikromobilite şirketi BinBin ile TRota Hizmet Olarak Hareketlilik uygulamasının operatörü PTT Teknoloji arasında çeşitli iş birlikleri geliştirileceğini vurguladı.

Söz konusu kapsamda AUS alanında mevcut uygulamaların entegre edilmesi, AUS ve mobilite alanında ortak AR-GE projeleri gerçekleştirilmesi ve halihazırda yürütülen projelere ilişkin ortaklıklar kurulmasının hedeflendiği belirtildi.

Ayrıca iş birlikleri kapsamında mevcut AUS ürün ve hizmetlerine yönelik olarak gerçekleştirilecek faaliyetlerde teknik-idari konularda karşılıklı kolaylık sağlanmasının amaçlandığı kaydedildi.

TRota İlk Konya’da Faaliyete Geçecek

Geliştirilmeye süreci devam eden TRota’nın yakında ilk olarak Konya’da faaliyete geçeceğinin bilgisi verilirken, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan toplu taşıma araçlarının yanı sıra diğer ulaşım modlarına da erişim imkânı sunacağı söylendi.

GCM Yatırım Banner

BinBin Üst Yöneticisi (CEO) Kadir Abdik, konuya ilişkin açıklamalarda bulunarak PTT Teknoloji ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

2019 yılında kurulduklarından bu yana ülkenin mikromobilite alanında gerçekleşen dönüşüm yolculuğunda aktif bir rol üstlendiklerini belirten Abdik, şöyle konuştu;

“Geçen 4 yıl içinde, mikromobilite kültürünü şehir yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirdik. Bu deneyime sahip şehirlerin yanı sıra, bu kültürü daha fazla yaygınlaştırabileceğimiz şehirlerde de hizmet ağımızı genişletmeye odaklanıyoruz.”

Hizmetlere Tek Bir Uygulamadan Erişilecek

İmzalanan protokol vesilesiyle iş ortaklarının gereksinimlerine ve beklentilerine uygun iş birlikleri kurulacağını öngören Abdik, mikromobilite ekosistemine daha fazla değer katmayı hedeflediklerini belirtti.

PTT Teknoloji Genel Müdürü Ali Taşkın de iş birliğiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Taşkın, geliştirme çalışmalarına devam ettiklerini TRota MaaS uygulaması ile vatandaşlara uçtan uca bir ulaşım deneyimi sunmayı hedeflediklerini vurguladı.

Şehirler arası toplu taşıma araçları, şehir içi toplu taşıma araçları, paylaşımlı araçlar gibi pek çok ulaşım modunda TRota’ya entegre olan tüm hizmet sağlayıcıların hizmetlerine tek bir uygulama üzerinden erişilebileceğine işaret etti.

Taşkın açıklamasında rota planlama, ödeme ve rezervasyon işlemlerinin tek bir uygulamadan gerçekleştirilebileceğinin bilgisini verdi.

KAYNAK: AA

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın