Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Prysmian Kablo için Grev Kararı Alınırken Hisseler Negatife Döndü

Birleşik Metal - İş Sendikası Yönetim Kurulu, Türk Prysmian Kablo için grev kararı alırken uygulama tarihi 18 Ocak olarak belirlendi. Detaylar aşağıda;
Prysmian Kablo için Grev Kararı Alınırken Hisseler Negatife Döndü
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden grev kararı hakkında açıklamada bulundu.

Buna göre şirketin bağlı bulunduğu işveren sendikası Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası ile Birleşik Metal – İş Sendikası arasında devam eden yeni dönem toplu iş sözleşmesi sürecinde; Birleşik Metal – İş Sendikası Yönetim Kurulu’nun 06 Ocak 2022 tarihli bildirimi ile Türk Prysmian Kablo için grev kararı alındığını bildirdi.

Aynı zamanda grev uygulama tarihinin 18 Ocak 2022 olarak belirlendiği, şirkete noter aracılığıyla tebliğ edildi.
Prysmian Kablo Hisse Negatif
KAYNAK: Piyasa.paratic.com

Dün en son 65 lirada kapanış yapan Türk Prysmian Kablo hisseleri, 6 Ocak seansına 66,3 lira ile yüksek başladı. Gün içi yüksel seviyesini öğle saatlerinde kaydederken 67,50 liraya kadar çıktı. Buradan sonra kazançlarının bir kısmını vererek artıda ilerledi.

TSİ 17.34’te yüzde 1 üstü düşerken gün içi hareket aralığı 64,05 – 67,50 TL oldu. Gün içi yüksek seviye PRKAB kodlu hisselerin 15 Aralık sonrası en yüksek seviyesi oldu. KAP bildirimiyle hisseler negatif bölgeye indi.

Tüm göstergelerde pozitif performans sergileyen hisseler haftalık yüzde 15,8 artarken aylık yüzde 7,2 değer kazandı. Yıllık getiri ise yüzde 444’le kayda değer seviyede gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu