Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Provokatif Paylaşım Yapan 202 Hesap Tespit Edildi

Türkiye’nin tek yürek olduğu süreçte sosyal medya üzerinden provokatif paylaşım yapan 202 hesap tespit edildi. İşte detaylar;
Provokatif Paylaşım Yapan 202 Hesap Tespit Edildi
Yorum

Emniyet Genel Müdürlüğü, depreme ilişkin sosyal medya platformları üzerinden provokatif paylaşımlarda bulunan 202 hesabın tespit edildiğini, 18 kişinin gözaltına alındığını, 5 kişinin de tutuklandığını duyurdu. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve tüm Türkiye’yi yasa boğan süreçte arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Sosyal medya platformları oldukça kritik ilerleyen süreçte vatandaşların iletişim kurabilmesi için büyük önem taşıyor. İnsanların adres ve lokasyon bilgilerinin hızla tespit edilip ilgili birimlerle koordinasyon kurulduğunu aktaran Emniyet Genel Müdürlüğü, bu platformlarda suiistimallerin de olduğunu duyurdu.

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, 24 adet oltalama dolandırıcılığına yönelik hazırlanan internet sitesinin kapatıldığı açıklandı. Resmi kurumların adlarının kullanılıp ya da taklit edilerek vatandaştan para talep eden 4 sosyal medya platformuna yönelik gerekli işlemlerin yapıldığı aktarıldı.

“Deprem yardımı” teması kullanılarak para yatırılması talep edilen 3 adet kripto varlık cüzdan adresinin tespit edildiği ve dondurulduğu ifade edildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu