Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Prens Alwaleed Bin Talal 1 Milyar Dolarlık Kredi Almaya Hazırlanıyor

Arap dünyasının Warren Buffett'ı lakabıyla bilinen, Kingdom Holding'in sahibi Prens Alwaleed Bin Talal, 1 milyar dolarlık kredi almak için masaya oturdu.
Prens Alwaleed Bin Talal 1 Milyar Dolarlık Kredi Almaya Hazırlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz yılın Kasım ayında, Suudi Arabistan’da başlatılan yolsuzluk soruşturması kapsamında birçok prens ve üst düzey yönetici gözaltına alınmıştı. Bir anda tüm dünyanın gündemini meşgul eden olayda, art arda bir dizi gelişmeler yaşandı.

Bunlar arasında tutuklu prenslere işkence ediliyor iddiası ise en dikkat çekici olandı. Yeniden özgürlüklerine kavuşan prenslerin geçirdikleri zor günleri telafi etmek amacıyla çalışmalara başladığı öğrenildi.

Ocak ayında serbest bırakılanlardan Prens Alwaleed Bin Talal’ın (El-Velid bin Talal) şirketi, yüklü miktarda kredi almaya hazırlanıyor.

Dünyanın en zengin 65. kişisi ve Arap dünyasının Warren Buffett’ı olarak adlandırılan Prens Alwaleed Bin Talal’ın şirketi Kingdom Holding geride bırakılan zor günlerin yaralarını sarmak için 1 milyar dolar kredi almak için masaya oturdu.

Kingdom Holding; turizm, finans, emlak, sağlık olmak üzere çok geniş bir yelpazede faaliyet gösteriyor. Elde edilen bilgiye göre; Prens’in Saudi Fransi Bankası’ndaki hissesi teminat gösterilerek 1 milyar dolar tutarında kredi başvurusu yapıldı.

Prens Alwaleed Bin Talal serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıklamalarda, işkence iddialarını yalanlamıştı.

Böyle bir haberin asılsız olduğunu söyleyen Talal, 3 ay boyunca tutuklu kalmasını ise “yanlış anlaşılma” sözleriyle özetlemişti. Yaşanan olaylardan sonra Prens Talal’ın hisselerinde %12 gerileme oldu. Şirketin %95’lik payı Prens Talal’a ait. Gözaltına alındığında Bodrum’da bir haftalık tatilde olan ve adı yıllardır Wall Street’teki ünlü isimlerle anılan Prens Talal’ın aynı zamanda, Twitter, Apple ve Citigroup gibi dünya devlerinde hissesi bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu