Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon Pazarında SEC Saldırısı Etkisi: MATIC için Dev İşlemler

Polygon ağının para birimi MATIC için gerçekleştirilen büyük çaplı işlemlerde çarpıcı patlama gözlemleniyor. Detaylar haberde;
Polygon Pazarında SEC Saldırısı Etkisi: MATIC için Dev İşlemler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Binance ve Coinbase borsalarına açtığı davalar nedeniyle son iki gündür oldukça hareketli bir seyir izleyen kripto pazarının en çok dikkat çeken varlıklarından biri de Polygon (MATIC) oldu.

Polygon son günlerde büyük işlemlerde ani bir artış yaşadı. Ağdaki bu büyük fon hareketleri, piyasa gözlemcilerinin dikkatini çekerek kripto para birimi balinalarının davranış nedenleri ve eylemleri hakkında çeşitli spekülasyonlara yol açtı.

Söz konusu bu hareketliliğin arkasındaki katalizör ise SEC’in Binance ve Coinbase’e açtığı son dava gibi görünüyor.

Sektörde düzenleyici belirsizlikler belirirken, Polygon’daki büyük işlemlerdeki artış, bu yatırımcılar tarafından kullanılan stratejilerin önemli bir göstergesi haline geldi.

Polygon Ağı Üzerindeki Büyük İşlemlerdeki Artış Spekülasyonu Artırdı

Kripto para piyasasındaki büyük işlemler genellikle balinaların eylemlerinin göstergesi olarak görülür ve formüle ettikleri stratejilere bir bakış olarak hizmet eder.

GCM Yatırım Banner

Zincir üstü analitik firması olan IntoTheBlock’a göre büyük işlemler 100.000 doları aşan işlemler olarak tanımlanıyor. Platform, Polygon ağındaki büyük işlemlerin hacminde, son 24 saat içinde yüzde 742’lik şaşırtıcı bir artışı temsil eden 64.44 milyon dolara ulaşan kayda değer bir artış bildirdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: IntoTheBlock

Polygon’daki büyük işlemlerdeki artış, daha geniş bir kripto para birimi piyasası gerilemesinin zemininde meydana geliyor.

SEC’in büyük kripto borsalarına yönelik eylemlerinin ardından, çoğu kripto para birimi düşüşler yaşadı. Sektörde düzenleyici belirsizlikler belirirken, piyasa duyarlılığı azaldı ve bu da yaygın satış baskısına ve çeşitli dijital varlıklarda fiyatlarda düşüşe neden oldu.

Haber yazımı itibarıyla Polygon’un yerel token’ı MATIC, 0.79 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 1 civarında düşüş yaşayan altcoin, son yedi günde ise yüzde 11 gibi kayda değer bir düşüş gördü.

Bu aşağı yönlü fiyat hareketleri, daha geniş piyasa trendiyle uyumlu hale gelirken, kripto para birimi yatırımcılarının, düzenleyici manzaranın ortasında karşılaştığı zorlukları daha da vurguluyor.

SEC, Binance Davasının Ardından Coinbase’i Hedef Almıştı

Bir dizi düzenleyici eylemde SEC, merkezi San Francisco’da bulunan önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase’e de dava açtı. Yasal işlem, düzenleyicinin dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan Binance’e menkul kıymet ihlalleri iddiasıyla dava açmasından sadece bir gün sonra geldi.

SEC’in Salı günü yaptığı açıklamaya göre düzenleyici kurum Coinbase’i, yasa dışı bir şekilde kripto varlık menkul kıymetlerinin alım satımını kolaylaştırmakla ve en az 2019’dan bu yana milyarlarca dolar gelir elde etmekle suçluyor.

Bu son gelişme, büyük kripto para borsalarını çevreleyen düzenleyici incelemeyi yoğunlaştırarak, kripto endüstrisinin karşılaştığı süregelen zorluklara ve belirsizliklere katkıda bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.