Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon’un OpenSea Üzerindeki Etkinliğinde Büyük Artış Yaşandı

Dünyanın en büyük NFT mağazası olan OpenSea üzerinde Polygon’un yükselişi dikkat çekiyor. Detaylar haberde…
Polygon’un OpenSea Üzerindeki Etkinliğinde Büyük Artış Yaşandı
HABER GİRİŞ

NFT’ler son dönemde kripto para dünyasında en çok ilgi gören varlıklar arasında yer alıyor. Polygon daha önce ana ağını en büyük NFT mağazası OpenSea’ye entegre etmişti. Yapılan son araştırma, OpenSea üzerinde Polygon’un pazar payının %23 arttığını ortaya koydu.

Bu artışta yakın geçmişte yapılan iş birlikleri önemli rol oynadı. Ocak ayında Prada, Adidas, Polygon blok zincirindeki ilk ortak NFT projelerini duyurdular. Adidas NFT sanat projesini başlatmak için Prada ile birlikte çalıştığını açıklamıştı.

Dvision Marketplace ve OpenSea aracılığıyla yapılan LAND satışları da, Polygon ağındaki NFT etkinliğinin artmasına neden oluyor. Polygon, Ocak ayında OpenSea’de yüksek sayıda ortalama ile işaretlenmiş NFT etkinliğinin arttığını bildirdi.

MATIC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Aktif kullanıcısı sayısı Aralık ayında 176 bin olarak ölçülmüştü. Bu sayı geçtiğimiz ay 218 bine kadar yükseldi. Yakın zaman önce ETH’deki yakım mekanizması, Polygon ağı üzerinde başlatıldı.

Bu hamle Polygon tokeni MATIC’in yükselen bir fiyat rallisi yaşamasına neden oldu. Kripto para birimi Aralık sonunda 2.92 dolara kadar çıktı ve tarihi yüksek seviyesine ulaştı. Daha sonra piyasadaki düşüş ile kayıplarını artırdı.

GCM Yatırım Banner

CoinMarketCap verilerine göre MATIC’in piyasa değeri 12 milyar dolara yakın olmakta. Kripto para birimi yazım itibariyle 1,58 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.