Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polygon İşlem Hacmi Keskin Artıyor! MATIC için Ne Anlama Geliyor?

Zincir üstü veriler, Polygon işlem hacminin diğer pek çok altcoine kıyasla önemli bir artış gördüğünü ortaya koyuyor. Peki, bu ne demek? Detaylar haberde;
Polygon İşlem Hacmi Keskin Artıyor! MATIC için Ne Anlama Geliyor?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zincir üstü veriler, Polygon (MATIC) işlem hacminin diğer altcoinlere kıyasla dikkat çekici bir artış gördüğünü ortaya koydu. Zincir üstü kripto analitik firması Santiment’in verileri altcoin için son birkaç gün içinde önemli gelişmeler yaşandığına işaret etti.

Peki, işlem hacmindeki bu artış Polygon ağının yerel kripto para birimi MATIC için ne anlama geliyor?

Polygon İşlem Hacminde Keskin Yükseliş

Söz konusu işlem hacmi indikatörü, blok zincirindeki işlemlere dahil olan belirli bir kripto para biriminin günlük toplam miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu göstergenin değeri yüksek olduğunda, ağ üzerinde çok sayıda tokenın hareket ettirildiği anlamına gelir. Böyle bir eğilim, varlığın tüccarlarının şu anda piyasaya aktif olarak katıldığının bir işareti olabilir.

Öte yandan düşük değerler, kripto para biriminin şu anda düşük miktarda aktivite içerdiği anlamına gelir. Bu tür bir eğilim, şu anda genel yatırımcılar arasında dijital paraya çok fazla ilgi olmadığını gösterebilir.

GCM Yatırım Banner

Santiment İşlem Hacmi Grafiğini Paylaştı

Santiment’in, piyasadaki en büyük varlıkların bazılarının işlem hacmindeki eğilimini geçen hafta boyunca gösteren grafiği aşağıdaki şekilde oluştu:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Yukarıdaki grafikte gösterildiği üzere, altcoinlerin çoğunun işlem hacmi birkaç gün önce nispeten düşük değerlere geriledi ve bu da onlara olan ilginin düştüğünü gösteriyor. Bununla birlikte, son birkaç gün içinde, bu varlıklar için göstergenin değeri geri döndü ve bu da yatırımcıların bir kez daha alım satım işlemlerine katıldığını gösteriyor.

MATIC ve BNB Dikkat Çekti

Grafikten, özellikle iki altcoinin en keskin artışı yaşadığı görülüyor: MATIC ve Binance Coin (BNB). Bu tablo, bu kripto para birimlerinin şu anda onları destekleyen daha güçlü bir ilgiye sahip olduğu anlamına gelmekte.

Genel olarak, fiyattaki herhangi bir keskin hareketi sürdürmek için yüksek miktarda hacme ihtiyaç vardır. Yüksek hacim, bu tür bir hareket oluşturmak için yakıt sağlayabilecek çok sayıda tüccarın varlığına işaret etmektedir.

Bu nedenle, herhangi bir varlık için işlem hacmi arttığında, ilgili varlığın fiyatının oynaklık göstermesi daha olası hale gelir. Bununla birlikte, bu tür değişken fiyat hareketinin kripto para birimini hangi yöne götürebileceğini tek başına hacme bakarak söylemek pek mümkün olmamaktadır.

MATIC için Hem Hacim Hem Fiyatta Artış Yaşandı

Ancak Polygon ve BNB özelinde bakıldığında, işlem hacimlerinin arttığı dönemde fiyatlarında da bir artış meydana geldiği görüldü. Bu durum, en azından şimdilik, altcoinlerin alım tarafına doğru eğildiği anlamına gelebilir.

Söz konusu son yükseliş trendi ile MATIC’in fiyatı neredeyse yüzde 10 arttı. Doğal olarak, işlem hacmi önümüzdeki günlerde yüksek kalmaya devam ederse, bu taze artışın yakın gelecekte de devam etmesi olasıdır.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

MATIC fiyatı, haber yazımı itibarıyla 0.7360 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.