Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polkadot’ta Toparlanma Devam Edecek mi? DOT Fiyat Gelişmeleri

Son dönemde yükseliş ivmesi yakalamakta zorlanan Polkadot fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor? Detaylar haberde;
Polkadot’ta Toparlanma Devam Edecek mi? DOT Fiyat Gelişmeleri
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Piyasa değeriyle en büyük 11. kripto para birimi konumundaki Polkadot ağının yerel dijital varlığı DOT’un fiyatı son günlerde çıkış yakalasa da bunu sürdürmekte zorlanıyor gibi. Peki, analistler DOT fiyatının geleceği için ne diyor?

Haftalıkta yüzde 5’in üzerinde kırmızı yakan kripto varlık, gün içinde ise yatay bir seyir izliyor.

Analist O Seviyelere Dikkat Çekti

Pazardaki boğaların DOT’un fiyatını son birkaç gün içinde yükseltmesinin muhtemelen önümüzdeki günlerde DOT için daha fazla yükseliş hissinin göstergesi olduğunu söyleyen kripto analisti Editah Patrick, DOT/USD paritesinin 5.60 dolar seviyesinde işlem gördüğünü söyledi.

Analist, kripto para biriminin bu fiyat seviyesinin üzerinde kalması ve yukarı yönlü ivmesini sürdürmesi için bu bölgede güçlü bir desteğe sahip olduğunu ifade etti.

DOT/USD’nin piyasa değerinin yükselmesiyle CoinMarketCap sıralamasında 11. sıraya yerleştiğine de dikkat çeken isim, bunun aynı zamanda daha fazla kazanç beklentisiyle Polkadot’a giderek daha fazla yatırımcı yığıldığını gösterdiğini ve dolayısıyla güçlü bir yükseliş eğilimini yansıttığını belirtti.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Açıklamasının devamında, yükseliş hissinin devamı halinde DOT/USD paritesinin önümüzdeki günlerde 5.81 dolar direnç seviyesine ulaştığını görebileceğimizi, aşağı yönde ise 5.60 dolar destek seviyesinin şimdilik önemli kayıpları önlemek için yeterli olacağını kaydetti.

Korku ve Açgözlülük Endeksi Ne Diyor?

Bir diğer kripto analisti Eli Dambel ise DOT’un korku ve açgözlülük endeksinin bugün 46 değerinde olduğuna ve bu seviyenin, boğaların fiyatı kademeli olarak yükselttiğine ancak ayıların hala pozisyonlarında olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Son birkaç gündür DOT için bazı yükseliş işaretlerinin gözlemlendiğini söyleyen analist, yatırımcıların mevcut momentumdan yararlandıkça önümüzdeki birkaç hafta içinde olası bir toparlanma beklenebileceğine değindi.

DOT fiyatının önündeki ilk önemli direnç seviyesinin 6.07 dolar olduğunu belirten Dambel, fiyatın bu seviyenin üzerine çıkması halinde sonraki direnç seviyesinin 7.97 dolar noktasında olduğunu belirtti.

Polkadot için Gelecekteki Gelişmeler

Bu arada Polkadot ağındaki pek çok gelişme, yakın gelecekte ağın ve dijital varlığın benimsenmesini, kullanımını ve fiyatını etkileyebilir.

Topluluk, yakın zaman önce Polkadot’a bir Bridge Hub sistemi parachain’i dahil etmek için oy kullandı. Ayrıca Mythical Games, Mythical Chain’ini Polkadot blok zincirine taşımayı planlıyor. Bunun yanı sıra geliştiriciler, ilk odak noktası Bali ve Endonezya olmak üzere Güneydoğu Asya’da Polkadot Merkezleri kurmayı tartışıyorlar.

Uzmanlar, bu geliştirme önerileri ve tartışmaların, ekibin ağın verimliliğini, bağlanabilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini artırma çabasını gösterdiğini belirtiyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın