Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Polkadot Raporu: Ekosistem Sağlıklı, DOT Fiyatı Endişe Verici

Kripto para piyasaları yeni bir haftaya başlarken, Polkadot için ortaya çıkan veriler yatırımcılara bazı mesajlar veriyor. Detaylar haberde;
Polkadot Raporu: Ekosistem Sağlıklı, DOT Fiyatı Endişe Verici
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları durgun geçen hafta sonunun ardından yeni haftaya aynı seyirde başlarken, kripto para birimleri için yayımlanan veriler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Son dönemdeki kayıplarıyla ilk 10’dan düşen Polkadot (DOT) için ortaya çıkan verilerle ilgili ise olumlu ve olumsuz taraflar dikkat çekiyor.

Polkadot’un staker sayısı artarken, kilitli toplam değerdeki (TVL) düşüş dikkat çekiyor. Aslında, Polkadot’un NFT ekosistemi büyümeye tanık oldu, ancak DOT için gelecekte bazı sorunlar olabilir.

Genel bakışta Polkadot ekosisteminin sağlığı iyi, ancak DOT’un durumu endişe verici görünüyor. İşte dikkat çekenler…

Polkadot Insider Paylaştı

Polkadot Insider, Polkadot ekosistemindeki staker sayısının bu yılın başından beri arttığını ortaya çıkardı.

Paylaşılan tweet’e göre Polkadot’un toplam stake edilen token sayısı 613 milyona ulaştı.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @PolkadotInsider

Diğer yandan, DeFiLlama’nın verileri ise farklı bir hikâye ortaya koydu. Paylaşılan grafiğe göre Polkadot’un TVL’si, stake eden sayısındaki artışa rağmen son birkaç gün içinde düşüş kaydetti.

Polkadot’un İş Birlikleri Sürüyor

Ağ, bu gelişmelerin ışığında yeteneklerini genişletmek için ortaklıklar kurmaya ve bütünleşmeye devam ediyor. En sonuncusu, DeFi’nin Moonbeam ağı ile entegrasyonu oldu.

Polkadot Insider, söz konusu iş birliğinin ağ kullanıcılarına varlık takibi, DeFi getiri toplama ve güvenlik araç kutusu gibi özellikler getireceğinden bahsetti.

Polkadot Sisteminin Gidişatı Olumlu

Polkadot ekosistemi, TVL’deki düşüşe rağmen diğer alanlarda oldukça iyi bir tablo ortaya koyuyor. Örneğin, Polkadot’un NFT alanı, Attarius’un Multichain NFT API işlevine Moonbeam Network ve Moonriver’ı eklediğini duyurmasıyla geçen hafta yoğun ilgi gördü.

Santiment’in grafiği de bu tabloyu destekledi. Grafik, Polkadot’un NFT alanının geçen hafta toplam NFT işlem sayısı ve USD cinsinden işlem hacminin son yedi gün içinde artmasıyla büyümeye tanık olduğuna işaret etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Polkadot için bir başka olumlu sinyal, gelirinin son 30 gün içinde artış kaydetmesi ve 24 Şubat 2023 tarihi itibarıyla yaklaşık olarak 2,8000 dolar ile en yüksek rakama ulaşması oldu.

Geliri arttıkça DOT’un ücretleri de aynı dönemde artış gösterdi. LunarCrush’ın verileri, Polkadot’un sosyal etkileşiminin geçen hafta yüzde 20 civarında yükseldiğini ortaya koydu. Bu, ekosistemin kripto alanındaki popülaritesine işaret eden bir veri olarak dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Token Terminal

Analistler de Uyardı: DOT’un Durumu Endişe Vericiydi

Polkadot ekosisteminin sağlığı iyi görünüyor olsa da aynı şeyleri kısa vadede DOT için söylemek pek mümkün değil. Paratic Piyasalar verilerine göre DOT’un fiyatı son yedi günde yüzde 10’dan fazla düştü.

DOT, haber yazımı itibarıyla 7.6 milyar doları aşan piyasa değeriyle 6.65 dolar civarında işlem görüyor. Ancak, analistlere göre pek çok ölçüm ve piyasanın genel durumu daha fazla fiyat düşüşüne işaret ettiğinden, önümüzdeki haftalarda işlerin daha da kötüleşebileceği ihtimali gözden uzak tutulmamalı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ayrıca, DOT’un geliştirme faaliyeti geçen hafta azaldı ve bu olumsuz bir sinyal olarak dikkat çekti. Türev piyasasındaki talebi de son günlerde DyDx fonlama oranının düşmesiyle azaldı.

Üstelik, LunarCrush’a göre DOT’u çevreleyen düşüş eğilimi, son bir hafta itibarıyla yüzde 290’ın üzerinde büyük bir artış kaydetti ve bu durumun DOT sahipleri için sorun teşkil edebileceği belirtiliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.