Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Politeknik Metal, ABD’deki Ortaklığının Tasfiye Sürecini Tamamladı

Politeknik Metal, ABD'nin Georgia eyaletinde bulunan aynı isimli ortaklığının tasfiye sürecini tamamlarken, finansal raporları solo hazırlayacağını duyurdu.
Politeknik Metal, ABD’deki Ortaklığının Tasfiye Sürecini Tamamladı
Son Güncelleme: 
Yorum

Politeknik Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, 27 Ağustos tarihinde %100 payına sahip olduğu ABD’deki şirketin tasfiye kararını almıştı. ABD’de Georgia eyaletinde kurulu olan Politeknik INC’nin ticari faaliyetlerine devam etmesinin şirketin menfaatlerine uygun olmasığını açıklamışlardı.

Ayrıca finansal güçlü yaşanması da ABD’deki şirketin yönetim kuruluyla alınan tasfiye kararı 27 Ağustos’ta onaylanmıştı. Bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre tasfiye süreci tamamlandı. 1 Ekim 2020 – 30 Eylül 2021 dönemine ait finansal rapor ve tablolardan itibaren solo hazırlama ve açıklama yapılacağı bilgisi de paylaşıldı.

Açıklamanın geldiği sıralarda Politeknik Metal hisseleri (POLTK) TSİ 12:00 sularında %0,73 oranında düşüşle 340,50 liradan işlem görmeye başladı.
Politeknik Metal Hisseleri Yüzde 0,73 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 349,50 liraya kadar yükseldikten sonra geri çekilmeye başlamıştı. Kapanışı 341,9 liradan gerçekleştiren hisseler, bugüne 338,5 liradan başlangıç yaptı. Açılışın ardından dalgalı bir seyir izleyen hisseler, 337 ve 342,9 lira aralığında hareket etmeye başladı.

Hisselerin aşağı yönlü hareketinin devam etmesi durumunda 336,63 ve 333,86 lira seviyeleri destek noktaları olarak görev yapacak. Ancak ivmenin tersine dönmesiyle birlikte 342,53 ve 345,66 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilmeye başlanacak.

Politeknik Metal hisselerinin fiyat performansı incelendiğinde ise haftalık bazda %2,47 oranında değer kaybetmiş durumda bulunuyor. Aylık bazda %2,25 düşüş gösteren hisseler, geçen yılın aynı gününe göre %24,76 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu