Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PlanB’den Çılgın Bitcoin Tahmini: Fiyat 1 Milyon Dolara Çıkacak!

Tanınmış analist PlanB, Bitcoin’in geleceğine dair iddialı bir tahminde bulundu. Ayrıntılar haberde…
PlanB’den Çılgın Bitcoin Tahmini: Fiyat 1 Milyon Dolara Çıkacak!
HABER GİRİŞ

Yapmış olduğu modellemelerle ve zincir analizleri ile tanınan PlanB, Bitcoin’in geleceğine dair yeni bir tahminde bulundu. İddialı söylemlerde bulunan analist, stok-akış modelinin yaratıcısı olarak biliniyor. Bu model bir varlığın mevcut fiyatını arzının çıkarılma oranıyla karşılaştırarak değer değişikliklerini tahmin ediyor.

Bitcoin’deki arz sıkışması 2024’te gerçekleşecek olan bir sonraki yarılanma ile gerçekleşecek. PlanB açıklamasında, “Modelin doğru olduğunu varsayarsak, o zaman bir sonraki halving Bitcoin’de yeni zirveleri getirebilir. Bazı insanlar bundan hoşlanmaz ama 100.000 dolar ile 1 milyon dolar aralığında bir yolculuğa çıkacağız” ifadelerini kullandı.

PlanB, modelinin geçersiz olduğu veya Bitcoin ölmediği sürece tahmininden emin olduğunu söylüyor. Bitcoin yazım itibarıyla 16.800 dolar seviyesinden işlem görüyor. 100.000 dolara doğru bir fiyat rallisi, BTC’nin mevcut değerini yüzde 500’e yakın artıracaktır. Bitcoin’in 1 milyon dolara ulaşması için fiyatının yüzde 5,800’den fazla artması gerekiyor.

PlanB, “100.000-1 milyon dolar aralığına gittiğimizden hiç şüphem yok ve nasıl bakarsanız bakın, eğer inandığınız buysa, mevcut fiyat çok iyi.” açıklamasını yaptı.

BTC haftalık grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Analist kısa zaman önce Bitcoin tabanının önümüzdeki üç ay içinde oluşabileceğini söylemişti. Bitcoin’in tipik olarak rekor yüksek bir fiyata çarptıktan yaklaşık 18 ay sonra ayı piyasasının en düşük seviyesine ulaştığını belirtmişti.

GCM Yatırım Banner

Dijital varlık tarihinin en yüksek seviyesini Kasım 2021’de 69.000 dolara ulaşarak görmüştü. BTC geçen zaman içerisinde yüzde 75’e yakın değer kaybı yaşadı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın