Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Piyasalar Nisan Ayına Hazır mı? Şirket Bilançoları Yolda

Piyasalar, Nisan ayına heyecanla hazırlanırken, yatırımcıların odak noktası önemli şirketlerin açıklayacakları bilançolar üzerinde yoğunlaşıyor. Detaylar haberde;
Piyasalar Nisan Ayına Hazır mı? Şirket Bilançoları Yolda
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Nisan ayının ilk haftasına heyecanla hazırlanıyor. Yerel seçimlerin ardından ilk işlem haftasına giriş yapacak olan borsada yatırımcıların gözü önemli şirketlerin açıklayacakları bilançolara çevrildi.

Geçen hafta Aselsan Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ASELS), Petkim Petrokimya Holding A.Ş. (PETKM), AG Anadolu Grubu Holding A.Ş. (AGHOL) gibi sektörün önde gelen şirketlerinin açıkladığı bilançolar, piyasalarda dikkatle takip edildi.

Nisan ayının ilk haftasında ise yatırımcıların odak noktasında Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) gibi önemli bir oyuncunun finansal raporu yer alıyor.

Yatırımcılar, şirketlerin performansını ve gelecek projeksiyonlarını daha yakından değerlendirmek için bu bilançoları dört gözle bekliyor.

Piyasa uzmanları, bu hafta açıklanması beklenen bilançoların genel olarak olumlu bir tablo çizebileceğini öngörürken özellikle pandemi ve ekonomik belirsizliklerin devam ettiği dönemde beklenen ve gerçekleşen rakamlar arasındaki farklar dikkatle incelenecek.

GCM Yatırım Banner

Şirketlerin gelirleri, kâr marjları, borç yapıları ve operasyonel verimlilikleri gibi temel göstergeler üzerinde yoğunlaşacak olan yatırımcılar, piyasanın genel yönü hakkında daha net bir fikir edinmeye çalışacak.

2023 yılının 4’üncü çeyreğine ait bilanço açıklama tarihlerini Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuran birçok şirket bulunuyor.

KAP’ta yayımlanan bilgilere göre 1-5 Nisan 2024 tarihleri arasında açıklanması beklenen bilançolar arasında Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) dikkat çekiyor. Türk Hava Yolları’nın 4 Nisan 2024 Perşembe günü bilançosunun açıklanması bekleniyor.

Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 138,96 oranında kazanç sağlayan THYAO payları, aylık bazda yüzde 7,88 oranında yükseliş gösterdi. Haftalık bazda ise yüzde 2,23 oranında yükseldi.

Polisan Holding A.Ş.’nin (POLHO) 2023 yılı 4’üncü çeyrek bilançosunun 1 Nisan 2024 Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Yıllık bazda yüzde 35,41 oranında artış gösteren POLHO, Cuma günkü işlemlerini yüzde 3,03 artışla 15,32 liradan tamamladı.

2023 yılının 4’üncü çeyrek finansal raporu Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş.’nin (SAHOL) ise 2 Nisan Salı günü açıklanacak. Yatırımcısına yıllık bazda yüzde 108,2 oranında prim sağlayan SAHOL, Cuma günkü işlemlerini yüzde 0,48 düşüşle 82,5 liradan sonlandırdı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın