Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pınar Süt Suudi Arabistan’a İhracat Yapacak

Pınar Süt bugün KAP'ta yaptığı açıklamayla Suudi Arabistan’a süt ve süt ürünleri ihracatı yapmaya başlayacağını duyurdu. Detaylar haberde;
Pınar Süt Suudi Arabistan’a İhracat Yapacak
HABER GİRİŞ

Pınar Süt Mamülleri Sanayii A.Ş. tarafından Suudi Arabistan’a süt ve süt ürünleri ihracatı yapılmaya başlanacağı bildirildi. Şirket ihracat duyurusunu, Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı paylaşımla açıkladı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Suudi Arabistan Gıda ve İlaç İdaresi’ni (SFDA) temsilen Türkiye’yi ziyaret eden heyetin süt ürünleri sektöründe beş firmaya ihracat vizesi verdiği kaydedildi.

Suudi Arabistan Gıda ve İlaç İdaresi tarafından verilen ihracat vizesine istinaden şirketin Suudi Arabistan’a süt ve süt ürünleri ihracatı yapmaya başlayacağına işaret edildi.

Son zamanlarda Türkiye’ye yatırımlarıyla gündeme gelen Suudi Arabistan, daha önce Türkiye’den kanatlı eti ve ürünleri, kırmızı et ve ürünleri, sofralık ve kuluçkalık yumurta, süt ve süt ürünleri, balıkçılık ve su ürünleri ile bal ve ürünleri ithalatını 15 Kasım 2020 tarihinden itibaren askıya almıştı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar dün yaptığı açıklamayla Suudi Arabistan ile önemli bir enerji iş birliği anlaşması yapmayı hedeflediklerini söylemişti.

GCM Yatırım Banner

Anlaşma kapsamında maddi miktarın netleşmediğini bildiren Bayraktar, 4-5 bin megavatlık yenilenebilir enerji projesiyle ilgilendiklerinin altını çizmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın