Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Pınar Su Hisseleri Sermaye Artırımıyla Mayıs Zirvesini Kaydetti

Pınar Su hisseleri, şirket tarafından yapılan sermaye artırımı bildirimi sonrasında 8,24 liraya kadar çıktı.
Pınar Su Hisseleri Sermaye Artırımıyla Mayıs Zirvesini Kaydetti

Pınar Su ve İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Pınar Su) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) sermaye artırımına ilişkin başvurusu hakkında bildirimde bulundu.

Şirket Yönetim Kurulu’nun 28.05.2021 tarihli toplantısında 44.762.708,45 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı olmak üzere 50.000.000 TL arttırılarak 94.762.708,45 TL seviyesine çıkarılmasından elde edilmesi planlanan fonun kullanımına ilişkin olarak raporun kamuya açıklanmasına karar verildiği belirtildi.

Aynı zamanda sermaye artırımına ilişkin başvurunun bugün Sermaye Piyasası Kurulu’na yapıldığı söylendi.

Şirketin PINSU kodlu hisseleri bugünkü işlemlerde 7,94 liraya kadar yükseldi.
Pınar Su Hisse 8,24 Lira
Kaynak: piyasa.paratic.com

28 Mayıs’ta 7,6 TL ile kapanış yapan Pınar Su hisse senetleri, bugüne yatay başlangıç yaparak TSİ 16.20’ye kadar en yüksek 7,78 TL’den işlem gördü. KAP’a yapılan sermaye artırımı bildirimi sonrasında hisseler dik yükselişe geçerek 8,24 liraya kadar çıktı.

Böylelikle 28 Nisan’da kaydedilen 8,32 liranın ardından en güçlü değerini, başka bir deyişle 1 ayın yükseğini kaydetti. TSİ 16.58’de yüzde 4’ün üzerinde artıda seyrederken görüldü.

Yükselişin sürmesi durumunda ilk teknik direnç 8,25 Türk lirasına işaret ederken yönün tersine dönmesinde ilk teknik desteğin 7,52 TL olduğu görüldü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum