Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PhillipCapital Yüzde 200’e Yakın Kazandıran Hisseyi Önerdi

Günlük bültenini yayımlayan PhillipCapital, önemli gelişmelere yer vererek üç hisse için öneride bulundu. Detaylar haberde...
PhillipCapital Yüzde 200’e Yakın Kazandıran Hisseyi Önerdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Aracı Kurumlar arasında yer alan PhillipCapital, yurt içi piyasalara yönelik günlük bültenini yayımladı. Önemli gelişmelere yer verilen raporda hisse önerisi yer aldı.

PhillipCapital’in günlük bülteninde ABD Merkez Bankası’nın (FED) Ocak ayına yönelik “Bej Kitap” raporun yayımladığı hatırlatıldı.

Bunun yanında ABD perakende satışların Aralık’ta aylık bazda yüzde 0,6 arttığı, OPEC’in aylık yayımlanan piyasa raporunda petrol tüketiminin önümüzdeki yıl günde yaklaşık 1,8 milyon varil artacağı beklentisi bildirildi. Bu gelişmeler sonrasında aracı kurum bu üç hisse için öneride bulundu:

“Akçansa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (AKCNS), Türkiye İş Bankası C Grubu (ISCTR), Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. (TKNSA)”

Teknik Hisse Önerisi PhillipCapital
Kaynak: PhillipCapital

Hisselere yönelik yapılan teknik analizde, AKCNS hissesi için 10 günlük ortalamasının kısa vadede iyi bir destek olarak çalışmasının, yükseliş momentumunu desteklediği ifadesi yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Bahsi geçen hissenin 155,50 TL üzerinde kaldığı sürece pozitif sürebileceği belirtildi. AKCNS kodlu hisseler yazım sırasında 160 TL’den işlem gördü. Hisseler yıllık bazda yüzde 200’e yakın kazandırdı.

ISCTR hissesinin son günlerde teknik güçlü bir yapı sergilediği kaydedildi. Hissede 26 TL aşılırsa alımların hız kazanabileceği aktarıldı.

Hisselerin son durumu incelendiğinde yazım sırasında 26,56 TL’den işlem gördü.

Aracı kurumun raporunda TKNSA hisseleri için yükseliş eğilimini devam ettirdiği aktarıldı. 35 TL üzerinde hissede yükseliş eğiliminin devamının gelebileceği kayda geçti. TKNSA hisseleri yazım sırasında 36,04 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.