Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Philips Hisseleri FDA’nın Endişe Yaratan Açıklamasıyla Çakıldı

Dünyanın lider elektronik şirketlerinden Philips, ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin incelemesiyle sert düştü.
Philips Hisseleri FDA’nın Endişe Yaratan Açıklamasıyla Çakıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Hollanda merkezli Philips’in ABD’de işlem gören hisseleri, açılış öncesi işlemlerde yüzde 10 civarı düşüşle sert geriledi. Nedeni ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nin şirketin solunum yardım makinelerini geri çağırmasının ardından ABD’deki bir tesisine yönelik incelemesi oldu.

TSİ 14.20’de yüzde 10,5 ekside fiyatlanan hisseler, negatif bir seansın işaretini verdi.
Philips Hisse Sert Düştü
KAYNAK: MarketWatch

5 günde yüzde 1,1 düşen hisseler, bir ayda yüzde 10,2 değerlendi. 3 ayda yüzde 7,3 artarken yılbaşından bu yana yüzde 12 oranında artış gösterdi.

FDA, ABD dışında pazarlanan benzer bir cihazda kullanılan silikon bazlı köpüğün bazı kimyasalların salınımı için bir güvenlik testinde başarısız olduğuna ilişkin bilgi aldığını söyledi.

FDA, hastaların onarım ve değiştirme programının bir parçası olarak silikon bazlı köpüklü cihazları aldığını bildiğini belirtti.

Aynı zamanda şu anda kurumun, onarılan cihazlarda kullanılan silikon bazlı köpüğün ABD’deki hastalar için herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığı sonucuna varmak için yeterli bilgiye sahip olmadığını ekledi.

Philips ise kabul edilebilir sonuçlar gösterdiğini söylediği yeni silikon değiştirme formunu desteklemek için testler yaptığını belirterek FDA ile koordineli çalışmaya devam edeceğini dile getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu