Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Philips Daha Önce Değiştirdiği Solunum Cihazlarını Geri Çağırdı

FDA, Philips marka solunum cihazlarında sorunların tekrarlandığını bildirerek şirketin makinaları geri topladığını açıkladı. Haberin detayları aşağıda;
Philips Daha Önce Değiştirdiği Solunum Cihazlarını Geri Çağırdı
HABER GİRİŞ

ABD düzenleyici Gıda ve İlaç İdaresi olan FDA’nın açıklamasına göre Philips, ürettiği solunum cihazlarının büyük ölçüde geri çağrılmasıyla mücadele ediyor. FDA, şirketin daha önceden de değiştirdiği bazı makinelerde başka sorunların da yaşandığına dikkat çekti.

Reuters’ın haberinden edinilen bilgiye göre Philips tarafından bir sözcü, yalnızca Trilogy 100/200 solunum cihazı olan ventilatör modellerinin söz konusu durumdan etkilendiğini söyledi.

FDA tarafından yapılan açıklamada ise şirketin yenilenmiş bazı modellerde ses azaltma köpüğünün gevşeyebileceği belirtildi. Ayrıca dışarıdaki havanın akciğere alınmasını sağlayan inspirasyon basıncının düşürebileceğini şirkete bildirdiğini ekledi.

Solunum Cihazlarında Eser Miktarda Partikül Maddeye Rastlandı

Bahsi geçen sorunlara ek olarak yeniden işlenmiş bazı vantilatörlerin hava yollarında eser miktarda partikül madde bulunduğu bildirildi. Partikül madde ise havada asılı katı veya sıvı maddelerin mikroskobik parçacıkları olup en tehlikeli hava kirliliğidir.

Philips’in, makinelerinde kullandığı köpüğün zehirli ve zararlı olan toksik hale gelebileceği endişesiyle son 18 ayda 4 milyondan fazla ventilatörü ve uyku apnesi makinesini değiştirdiğine dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hisseleri Amsterdam Borsasında Düştü

Şirket sözcüsü konu hakkındaki iddiaları yalanlayarak, Trilogy 100/200 ventilatörlerinin geri çağırmanın yaklaşık yüzde 3’ünü oluşturduğunu ve hiçbir uyku apne makinesinin ise etkilenmediğini söyledi.

Dünyaca bilinen teknoloji şirketi Philips, bugün 13,73 eurodan yatay açılış yaptı. Şirketin hisseleri bu açıklamaların ardından ise Amsterdam borsasında yüzde 1,8 düşüşle 13,44 euroya kadar geriledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın