Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Philadelphia FED İmalat Endeksi 8 Aydır Beklentiyi Kaçırıyor

ABD'nin beklenen verilerinden Philadelphia FED İmalat Endeksi, Nisan'da ardışık sekizinci ayında piyasa beklentilerinin altında kaldı.
Philadelphia FED İmalat Endeksi 8 Aydır Beklentiyi Kaçırıyor
HABER GİRİŞ

ABD’nin önemli ekonomik verilerinden Philadelphia FED İmalat Endeksi, Mart ayındaki eksi 23,2’den Nisan’da eksi 31,3’e geriledi. Bu, Mayıs 2020’den bu yana en düşük seviye olurken piyasa beklentilerinin altında kalan sekizinci ardışık negatif okuma oldu.

Faaliyet göstergeleri negatif kalırken geçen aydan daha yüksek geldi. Yeni siparişler eksi 28,2’den eksi 22,7’ye çıkarken sevkiyatlar eksi 25,4’ten eksi 7,3’e çıktı. İstihdam endeksi, genel olarak istikrarlı istihdamı gösterdi ki eksi 10,3’ten eksi 0,2’ye toparlandı.

Bu arada geleceğe yönelik göstergeler, firmaların önümüzdeki altı aydaki büyüme beklentilerinin düşük kaldığını gösteriyor.

Endeks, eksi 8’den eksi 1,5’e değişti. Çoğu firma faaliyette herhangi bir değişiklik bildirmemesine rağmen (yüzde 59), düşüş bildiren firmaların payı (yüzde 35), artış bildiren firmaların payını (yüzde 3) fazlasıyla aştı.

Bununla birlikte fiyat artışları daha az yaygın hale geldi. Nisan’da ödenen fiyatlar ve alınan fiyatlara ilişkin göstergeler, 2020 ortasından bu yana en düşük okumalarına geriledi.

GCM Yatırım Banner

Firmaların yaklaşık yüzde 19’u girdi fiyatlarında artış bildirirken, yüzde 10’u düşüş bildirdi. Yüzde 70’i değişiklik olmadığını söyledi. Sonuçta bölgedeki imalat faaliyeti Nisan ayında genel olarak düşüşü sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.