Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PGSUS, ENKAI ve GARFA Paylarına Teknik Düzeltme Geliyor

Hisse senetlerinde bölünme ve temettü dağıtımı nedeniyle yapılacak fiyat düzeltmelerine ilişkin açıklama geldi. Teknik düzeltmelere ilişkin detaylı bilgi haberde;
PGSUS, ENKAI ve GARFA Paylarına Teknik Düzeltme Geliyor
HABER GİRİŞ

BIST 100 endeksi 10.000 puan olan psikolojik sınıra tutunmaya çalışırken bugün 3 hissenin fiyatında yapılacak olan teknik düzeltmeye ilişkin Borsa İstanbul’dan açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS), Garanti Faktoring A.Ş. (GARFA) ve Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI) paylarında fiyat değişimi yapılacağı bildirildi.

PGSUS ve GARFA paylarında bedelsiz sermaye artırımına gidildiği için ENKAI ise temettü dağıtımı yapacağı için hisselerde fiyat düzeltmesi yapılacak.

Yüzde 388,75995 oranında bedelsiz sermaye artırımı yapılacak olan PGSUS paylarında bölünme sonrası teorik fiyat 201,121 TL olacak. Hisseler yazım anında 201 liradan işlem görüyor.

Yüzde 400 oranında bedelsiz sermaye artırımına giden GARFA paylarında bölünme sonrası teorik fiyat 33,58 TL olacak. Hisseler yazım anında 31,78 liradan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Hisse başına brüt 1.25 TL, net 1,1462001 TL temettü ödemesi gerçekleştirecek olan ENKAI paylarında teorik fiyat 37,31 olacak. Hisseler yazım anında 37,18 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın