Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

PGSUS, CWENE, TOASO ve OYAKC için Nokta Atışı Analiz

Yatırımcıların yakından takip ettiği isimlerden biri olan Selçuk Gönençler, borsa yatırımcılarına uyarılarda bulundu ve hisselere yönelik değerlendirmelerini paylaştı.
PGSUS, CWENE, TOASO ve OYAKC için Nokta Atışı Analiz
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul BIST 100 endeksi 22 Mayıs’ta sınırlı bir yükselişle 10 bin 899 puanda yeni kapanış rekorunu kırmaya başardı. Gözlerin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararına çevrildiği süreçte borsanın akıbetinin nasıl olacağı merak ediliyor.

8 milyonu aşkın yatırımcının yer aldığı Borsa İstanbul’da Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleşen yükselişler, Türkiye ekonomisine yönelik paylaşılan raporlardan ve kredi derecelendirme kuruluşlardan gelen güncellemelerle gerçekleşti.

Uzmanlar, borsada yukarı yönlü hareketliliklerin devam edeceğini vurgularken sektör ve hisse bazlı ayrışmaların olabileceğini aktarıyor. Bu kapsamda rekorlara eşlik etmek için doğru hisseyi seçmenin oldukça kritik önem taşıdığını ifade ediyor.

Stratejist Selçuk Gönençler, A Para’da yaptığı değerlendirmede Borsa İstanbul’a ve önemli şirketlere yönelik değerlendirmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendirdi.

Borsada duygusal, sabırsız yatırımcıların uzun vadeli yatırımcı olamadıklarını ve trader duygusuyla hareket ettiklerini söyleyen Gönençler, son zamanlarda daha çok kazananların orta ve uzun vadeli yatırımcılar olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner

“Tüyo Peşinde Koşmasınlar”

Borsanın rekor kırdığı süreçte özellikle alt ve orta grup kağıtlara yatırım yapan kişilerin ciddi anlamda serseniz içerisinde olduğunu dile getirdi. Bu tip dönemlerde yatırımcıların duygularını doğru kontrol etmesi gerektiğini kaydetti ve Mehmet Şimşek’in kullandığı “Borsa bir oyun sahası değildir.” ifadelerine dikkat çekti.

Yatırımcıların sosyal medyada tüyo peşinde koşmak yerine finansal okuryazarlık anlamında kendilerini geliştirmeleri gerektiğini söyledi.

Endeks ve Hisse Değerlendirmesi

Selçuk Gönençler, BIST 100 endeksinde kısa vadede 10 bin 672 puanın ara destek, 10 bin 400 puanın ana destek olduğunu, bu bölgenin üzerinde 11 bin 600 ve 11 bin 893 hedeflerini disiplin anlamında bozmayacağını paylaştı.

  • İş Bankası (ISCTR): Kısa vadede bankacılıktaki trendden faydalanmak isteyen yatırımcıların 14,55 TL seviyesini takip etmesi gerektiğini belirtti.
  • CW Enerji (CWENE): CWENE’nin 263,10 TL’yi geçmesi durumunda 298,50 TL’ye doğru iştahlı bir hareket görebileceğini, 298,50 TL üzerinde kapanışlarla yeni bir yükseliş trendinin başlayacağını aktardı. Hissede 225,5 TL seviyesinin önemli bir destek seviyesi olduğunu kaydetti.
  • Pegasus (PGSUS): 204-200 TL’nin ara destek olduğunu dile getiren uzman, 185 seviyesinin güçlü trend desteği olduğunu, bu bölgelere geri çekilme olsa dahi hissenin orta vadede 243,58 – 260 TL seviyelerine çıkabileceğini ifade etti.
  • Oyak Çimento (OYAKC): 64,90 TL’nin üzerinde 74,6-80,96 TL’lere doğru kısa vadeli bir potansiyel barındıran OYAKC’nin 80,96 TL’nin üzerinde adından söz ettirebileceğini bildirdi.
  • Tofaş (TOASO): TOASO’da 293 TL’nin ara destek, 270 TL’nin ana destek bölgesi olduğunu belirtti. 270 TL kırılmadıkça 321-357,30 TL seviyesinin hedeflenebileceğini paylaştı.
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.