Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Pfizer Hisseleri BofA Tavsiyesiyle %2’nin Üzerinde Yükseldi

Pfizer, Covid-19'un ardından Omicron varyantına yönelik umut verici gelişmelerle gündeme gelirken Bank of America hisseler için satın al tavsiyesi verdi.
Pfizer Hisseleri BofA Tavsiyesiyle %2’nin Üzerinde Yükseldi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

New York merkezli lider ilaç şirketi Pfizer, son dönemde birçok kez COVID-19 için oral antiviral tedavisine ilişkin iyimser gelişmelerle gündeme geldi. Bugün de açılış öncesinde alıcılı işlem gören Pfizer, Bank of America’nın değiştirdiği değerlendirmesinden destek aldı.

New York Borsası’nda işlem gören Pfizer hisseleri, açılıştan önce yüzde 2’nin üzerinde yükseldi.
Pfizer Hisse %2 Yükseliş
KAYNAK: MarketWatch

Bank of America (BofA) hisseler için “nötr” notunu “satın al” olarak değiştirirken oral Covid-19 hapı Paxlovid’in kullanıma sunulmasıyla birlikte önemli boru hattı yatırımlarını içeren faktörlere atıfta bulundu.

BofA, pandemideki atılımların ilaç şirketine başka alanlarda fon sağlamaya yardım etmesi ve hisseleri desteklemesi gerektiğini söyledi. Covid tedavilerinden elde edilen kârın Pfizer hisse senetleri için olumlu olduğunun üzerini çizdi.

Bununla birlikte Pfizer, mRNA tabanlı bir zona aşısı geliştirmek için Alman ortağı BioNTech (BTNX) ile yeni bir işbirliği anlaşması imzaladı. Yine de Pfizer hisseleri 5 günde yüzde 6 düştü. Bir ayda yüzde 6 artarken 3 ayda yüzde 29 artış kaydetti. Bir yılda ise yüzde 47’ye yakın değer kazandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.