Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Pfizer-BioNTech Hisseleri Omicron için 3 Doz Aşı Gelişmesiyle Yükseldi

Pfizer-BioNTech cephesinde Omicron varyantına ilişkin umut verici gelişmeler yaşanırken hisseler yükseldi.
Pfizer-BioNTech Hisseleri Omicron için 3 Doz Aşı Gelişmesiyle Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Pfizer- BioNTech, endişe veren Covid varyantı Omicron’a yönelik aşı için tarih verirken hisseler açılış öncesi işlemlerde yükseldi.

Yapılan açıklamaya göre öncü bir laboratuvar çalışması Pfizer-BioNTech COVID-19 Aşısı tarafından teşvik edilen serum antikorlarının üç dozdan sonra SARS-CoV-2 Omicron varyantını nötralize ettiğini gösterdi.

Pfizer Hisse 8 Aralık
KAYNAK: MarketWatch

Pfizer Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Albert Bourla konuyla ilgili açıklamasında; “İki doz aşı, Omicron türünün neden olduğu ciddi hastalıklara karşı koruma sağlamaya devam etse de bu ön verilerden, aşımızın üçüncü bir dozuyla korumanın iyileştirildiği açıktır” dedi.

İlk iki doz serisi ile mümkün olduğu kadar çok kişinin tam olarak aşılanmasını sağlamanın ve destekleyici bir dozla COVID-19’un yayılmasını önlemenin en iyi eylem planı olduğunu dile getirdi.

BioNTech CEO’su ve Kurucu Ortağı Uğur Şahin de benzer şekilde ön verilerin, üçüncü bir dozun, Omicron varyantının neden olduğu herhangi bir şiddetteki hastalıktan hala yeterli düzeyde koruma sağlayabileceğini gösterdiğini belirtti.

“Omicron’un neden olduğu COVID-19 hastalığına karşı yüksek düzeyde koruma sağlamaya ve mevcut aşıya kıyasla daha uzun süreli korumaya yardımcı olacağına inandığımız uyarlanmış bir aşı üzerinde çalışmaya devam ediyoruz.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu