Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Peugeot 508’in Dört Kapılısı Gelmeden “Coupe” Yorumu Geldi!

Peugeot'un en yeni kasasıyla çıkmayı bekleyen 508'e coupe tek kapı yorumu kendinden daha hızlı geldi.
Peugeot 508’in Dört Kapılısı Gelmeden “Coupe” Yorumu Geldi!
HABER GİRİŞ

Onlarca kez çıkıyor haberinin sonunda göz alıcı yapısıyla geçen hafta gösterilen 508‘in daha çıkmadan tek kapı modeli gösterildi bile. Peugeot’un üst segment aracı için kullandığı çizgiler halen daha konsept izlenimi verse de Fransız temsilcinin tam da yapmak istediği gibi oldu diyebiliriz. Çünkü tarzıyla yıllar boyunca herkesten ayrı durma halleri onu normal olarak dikkat çekici yaptı. Partner tabanlı Rifter çalışmasına baktığımızda da dar alanlara kendini sıkıştırmayan bir karakter de olduğunu anlayabiliriz.

508, yeni bir stil örneği olmasıyla ezeli rakipleri arasında teknolojisiyle gelen üstün özellikleri de konuşulacak. Şu anda PSA üyesi araca yapılan farklı yapı karoserini bizler genelde X-Tomi‘den beklerdik. Daha doğru yaptı ancak ikinci şu anda ikinci sırada! Çünkü en son yaptığı Scirocco tasarımı ile VW’nin bile dikkatini çekebilir.

508’in coupe yorumu bu sefer digital bir sanatçıdan geldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Soufyane Benhammouda adlı tasarımcı, 508’in son çekici karekterini bozmadan olabilecek en iyi tek kapı görüntüsü verilmiş. Biraz daha yuvarlatılmış ön yapısında 3D ızgara ve farların kenarından alt ızgaraya kadar uzatılan Led aydınlatmalar gerçek bir fark!

508’in üst kısmına verilen siyah renkle coupe ile birlikte cabriolet olabilir hissi de verilmiş.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

GCM Yatırım Banner

5 kollu yaklaşık 18″ jantlarla ele alan Benhammouda, arka kısma doğru 508’i biraz daha sivrileştirmiş. Arka cam bitiminden kavislenerek giden rüzgarlık duruşu sofistike olmuş. Dijital sanatçı da siyah zeminli farklı duran far gurubunda değişim gerçekleştirmemiş. Bence arka kısımda asıl güzel ve çekici kısım rüzgarlıkla farların birleştiği yer de yapılmış.

Küçük başlıklı krom egzozlar 508’e hızlı görünümü vermiş. Bence çalışma gayet akıcı ve yerinde olmuş. En azından Peugeot’un aklının bir köşesinde böyle bir yapı olacaktır. Sadece PSA’nın böyle bir araç tipini çıkarmak istemesi kalıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.