Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Ofisi Madeni Yağ Üretiminde Kapasite Artışına Gitti

İç pazarda talebin yarısını karşılayacak lojistik merkezini açan Petrol Ofisi, yüzde 50’nin üzerinde kapasite artışına gitti.
Petrol Ofisi Madeni Yağ Üretiminde Kapasite Artışına Gitti
HABER GİRİŞ

Petrol Ofisi, madeni yağ üretimi kapasitesini artıracak lojistik merkezinin açılış törenini gerçekleştirdi. İnşaatı 2 yıl sonra tamamlanan tesisle ilgili açıklamalarda bulunan Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu, gelecek 3 yıl beklentilerini paylaştı.

Tesisin açılış töreninde konuşan Abbasoğlu, üç yılda 200 milyon dolar değerinde yatırım alacak olan madeni yağ üretim tesisinin kapasite artışı için şöyle söyledi:

“Merkezimiz Türkiye pazarındaki talebin yarısını karşılayacak kapasiteye sahip olacak… Ülke ekonomisine ve lojistik kuvvetine destek vermeye devam ediyoruz.”

Kurulan üç büyük akaryakıt depolama tankından işleme alınan bir tank özelinde konuşan Abbasoğlu, şirket faaliyetlerinden önce olası bir deprem felaketinde ulusal altyapıya sağlayacağı dayanıklılıkla ilgili açıklamada bulundu.

Petrol Ofisi CEO’su, “Bu tank ile pazarın dağıtım riskini hafifletiyoruz. En büyük sınavımızı deprem afetinde verdik. Akaryakıt ikmal ve dağıtım altyapımızla deprem bölgesine sürekli akaryakıt sağlayabildik” dedi.

GCM Yatırım Banner

Depreme dayanıklılığı artırılan motorin tankının kapasitesi deprem anında İstanbul’un bir haftalık tüketimini karşılayacak düzeyde hazırlandı.

Tesisin yıllık madeni yağ üretim kapasitesi ise 150 bin tondan 170 bin ton seviyesine çıkarıldı. Gelecek üç yıl için planlanan seviye 230 bin olarak tahmin edildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.