Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Petrol Ofisi Harekete Geçti: Deprem Bölgesine Akaryakıt Desteği

Petrol Ofisi, Kahramanmaraş’ta yaşanan deprem sonrası bölgeye akaryakıt desteği sağlayacak. Ayrıntılar geliyor...
Petrol Ofisi Harekete Geçti: Deprem Bölgesine Akaryakıt Desteği
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 il genelinde yardımlar aktarılmaya devam ediyor. Petrol Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerin olduğu bölgelere, arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmalarının kesintisiz sürdürülmesi için 100 milyon liralık akaryakıt desteği sağlanacağı belirtildi.

Şirket açıklamasında, 5 milyon litrelik akaryakıtın, bu bölgelerdeki 10 akaryakıt istasyonunda otomasyon sistemiyle kademeli olarak AFAD’ın bedelsiz kullanımına sunulacağı belirtildi.

AFAD’a yönelik 100 milyon değerindeki 5 milyon litrelik akaryakıt desteğinin yanı sıra, arama kurtarma çalışmalarında hayati önem taşıyan ulusal ve uluslararası uçak yardımlarının kesintisiz devam edebilmesi için de tüm altyapısının seferber edildiği bildirildi.

Petrol Ofisi’nden yapılan açıklamada, bugüne kadar 140 yardım uçağına 1,5 milyon litre akaryakıtın tedariki için Mersin Limanı’nda üç ayrı geminin devreye alındığı, Adana ve Gaziantep’te yer alan hava ikmal merkezleriyle bölgedeki yardım uçakları trafiğinin 24 saat sorunsuz ilerlemesi için çalışma yürütüldüğü ifade edildi.

Şirket açıklamasının devamında, “Afet bölgesindeki hava yardımı, karasal arama kurtarma operasyonlarının önüne geçen zorlu iklim koşulları nedeniyle hayati önem taşımaktadır. Bu çerçevede Petrol Ofisi olarak Türkiye genelinde hava, kara ve deniz taşımacılığındaki tüm operasyonlarımızı afet bölgesine hizmet edecek şekilde yapılandırdık. Bu zor günleri geride bırakmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Bölgeye yardım sevkiyatı sağlanırken, bir yandan da can kaybı sayısı artmaya devam ediyor. AFAD’dan yapılan son açıklamada, hayatını kaybeden insan sayısının 14 bin 351’e yükseldiği ve 63 bin 794 kişinin yaralandığı belirtildi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.